Loading Events

Events for 22/02/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

2nd Edition, Construction, Architecture and Urban Planning Fair

February 20 @ 10:00 - February 22 @ 19:00
Expocity Albania, Autostrada Tirane-Durres, km 8, godina Expo City (ish Autocity), respesioni Grup, Tirane 1032
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Expocity Albania ne bashkepunim me Smart Builds Fair organizojne Edicionin e 2të të Panairit të Ndërtimit, Arkitekturës dhe Planifikimit Urban 2020 në datat 20 - 22 Shkurt 2020. Ky organizim do të shërbejë si një platformë e rëndësishme komunikimi për aktorët më të rëndësishëm të sektorit të ndërtimit, arkitekturës dhe planifikimit urban. Përpos një komunikimi …

Find out more »

11:00

Misioni i bletëve

February 22 @ 11:00 - 11:45
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

"MISIONI I BLETËVE" Autor dhe regjisor: Ledian Gjeci Skenograf: Beqo Nanaj Kostumografe: Sofi Kara Aktorë: Alba Shtëmbari, Ermir Hoxhaj,deljana Topulli, Françesk Hysi, Silva Likaj, Aleksandër Mitrollari. “Misioni i bletëve” është shfaqja më e re për vogëlushët që vjen premierë në skenën tonë duke filluar nga data 18-19 Janar. Kjo vepër nëpërmjet argëtimit të fëmijëve dhe …

Find out more »
+ Export Events