Loading Events

Events for 15/02/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

10:30

February 15 @ 10:30 - 13:30

Dev Summit në bashkëpunim me TechSpace sjell eventin dedikuar vajzave dhe grave.A i keni bërë ndonjëherë vetes pytjet si:Çfarë është programimi? Si duhet ta filloj karrierën time në IT? Cilat teknologji duhet të filloj të mësoj që të jem e përditësuar me tregun e punës? Cilat janë kompanitë që mund të jenë një fillim i …

Find out more »

11:00

Misioni i bletëve

February 15 @ 11:00 - 11:45
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

"MISIONI I BLETËVE"Autor dhe regjisor: Ledian GjeciSkenograf: Beqo NanajKostumografe: Sofi KaraAktorë: Alba Shtëmbari, Ermir Hoxhaj,deljana Topulli, Françesk Hysi, Silva Likaj, Aleksandër Mitrollari.“Misioni i bletëve” është shfaqja më e re për vogëlushët që vjen premierë në skenën tonë duke filluar nga data 18-19 Janar. Kjo vepër nëpërmjet argëtimit të fëmijëve dhe edukimit të tyre me teatër, …

Find out more »

19:00

Hedda Gabler

February 15 @ 19:00 - 20:30
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

HEDDA GABLER Autori : Henrik IbsenPërktheu : Afrim KoçiRegjia : Botond NagyAs/Regjisor : Stela DokaSkenografia : Irina MoscuKostumografia : Sofi KaraDramaturgjia : Kali Agnes Lëvizja skenike : Mateo DervishajInterpretojnë aktorët : Ermira Hysaj, Romir Zalla, Mateo Dervishaj, Adriana Tolka, Alfred Trebicka, Alert Çeloaliaj. SUBJEKTIHedda është vajza e gjeneralit të famshëm Gabler; si fëmijë ajo ishte …

Find out more »
+ Export Events