Loading Events

Events for 13/02/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

11:00

Përurimi i http://www.shteg.al

February 13 @ 11:00 - 12:00
Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi, Rruga Aleksander Moisiu, Nr.78 - Kinostudio
Tirana, 1005 Albania
+ Google Map

Me datë 20 janar 2020, ora 11:00 Qendra Multimediale ¨Shteg¨ ju fton në kinemanë e Akademisë së Filmit dhe Multimedias ¨Marubi¨ në përurimin e veprimtarisë së kësaj platforme, që shënon edhe zyrtarish daljen e parë online për publikun e gjerë. Kjo qendër ka për qëllim rritjen e ngutshme të cilësisë së komunikimit mes publikut shqiptar …

Find out more »

19:00

Hedda Gabler

February 13 @ 19:00 - 20:30
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

HEDDA GABLER Autori : Henrik IbsenPërktheu : Afrim KoçiRegjia : Botond NagyAs/Regjisor : Stela DokaSkenografia : Irina MoscuKostumografia : Sofi KaraDramaturgjia : Kali Agnes Lëvizja skenike : Mateo DervishajInterpretojnë aktorët : Ermira Hysaj, Romir Zalla, Mateo Dervishaj, Adriana Tolka, Alfred Trebicka, Alert Çeloaliaj. SUBJEKTIHedda është vajza e gjeneralit të famshëm Gabler; si fëmijë ajo ishte …

Find out more »

20:00

Metrosounds 2

February 13 @ 20:00 - 21:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

METROSOUNDS 2 – “Përrallë Mesdheu” (1-20 Shkurt 2020)Jemi krenarë t’ju prezantojmë edicionin e dytë të MetroSounds, produksioni më i ri i Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana në bashkëpunim me Ballkan World Music Management.“MetroSounds” – një festival muzikor i cili do të shtrijë programin e tij nga data 1-20 Shkurt në sallën Shekspir të Metropolit.Programi …

Find out more »
+ Export Events