Loading Events

Events for 07/02/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

2nd Edition, Safety & Security Expo 2020

February 6 @ 10:00 - February 7 @ 20:00
Expocity Albania, Autostrada Tirane-Durres, km 8, godina Expo City (ish Autocity), respesioni Grup, Tirane 1032
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Edicioni i 2te, Safety & Security Expo 2020!6-7 Shkurt 2020, ne Expocity Albania.Partner Silver: Besa SecurityLhyra BalkanExpocity Albania synon të krijojë një platformë, ku do të prezantohen shumëllojshmëria e produkteve dhe shërbimeve më të fundit në fushën e sigurisë, me pjesëmarrës të shumtë nga vendi, rajoni dhe më gjerë. Eventi do të krijojë nje urë …

Find out more »

15:00

GALAKSIA”(Skena nga nje ekzekutim)

February 7 @ 15:00 - 18:00

Në vitin 1571 Venediku ka arritur një fitore të madhe në Betejën e Lepantos. Artistja Galaktia është përzgjedhur për të portretizuar këtë triumf, por ajo mbush një tablo të stërmadhe me dhunë, vuajtje dhe vdekje. Një betejë tjetër duket se po nis mes artistes dhe shtetit. Me Galaktian që qëndron e palëkundur përballë këtij rreziku, …

Find out more »

19:00

Letra

February 7 @ 19:00 - 19:45
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Letra – La LetteraNjë skicë teatrale e cila me mbështetjen e Istituto Italiano di Cultura a Tirana vjen premierë si bashkë produksion i Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana dhe Teatro Koreja nga Lecce, pjesë e projektit të bashkëpunimit të këtyre teatrove.Teksti: Ylljet AliçkaPërpunimi dramatik: Giulia Falzea dhe Salvatore TramacereRegjisor: Salvatore TramacereInterpreton: Roerd ToçeMuzika: Giorgio …

Find out more »

Hedda Gabler

February 7 @ 19:00 - 20:30
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

HEDDA GABLER Autori : Henrik IbsenPërktheu : Afrim KoçiRegjia : Botond NagyAs/Regjisor : Stela DokaSkenografia : Irina MoscuKostumografia : Sofi KaraDramaturgjia : Kali Agnes Lëvizja skenike : Mateo DervishajInterpretojnë aktorët : Ermira Hysaj, Romir Zalla, Mateo Dervishaj, Adriana Tolka, Alfred Trebicka, Alert Çeloaliaj. SUBJEKTIHedda është vajza e gjeneralit të famshëm Gabler; si fëmijë ajo ishte …

Find out more »

20:00

Punk Rock Friday

February 7 @ 20:00 - February 8 @ 02:00

Punk Rock Friday --- Fridays at the TIN PAN ALLEY --- Punk Rock from the golden age of Punk music --- Starting at 20:00 --- Happy Hour from 21:00 till 22:00 https://www.facebook.com/events/507176749931381/

Find out more »
+ Export Events