Loading Events

Events for 06/02/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

10:00

2nd Edition, Safety & Security Expo 2020

February 6 @ 10:00 - February 7 @ 20:00
Expocity Albania, Autostrada Tirane-Durres, km 8, godina Expo City (ish Autocity), respesioni Grup, Tirane 1032
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Edicioni i 2te, Safety & Security Expo 2020!6-7 Shkurt 2020, ne Expocity Albania.Partner Silver: Besa SecurityLhyra BalkanExpocity Albania synon të krijojë një platformë, ku do të prezantohen shumëllojshmëria e produkteve dhe shërbimeve më të fundit në fushën e sigurisë, me pjesëmarrës të shumtë nga vendi, rajoni dhe më gjerë. Eventi do të krijojë nje urë …

Find out more »

11:00

Përurimi i http://www.shteg.al

February 6 @ 11:00 - 12:00
Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi, Rruga Aleksander Moisiu, Nr.78 - Kinostudio
Tirana, 1005 Albania
+ Google Map

Me datë 20 janar 2020, ora 11:00 Qendra Multimediale ¨Shteg¨ ju fton në kinemanë e Akademisë së Filmit dhe Multimedias ¨Marubi¨ në përurimin e veprimtarisë së kësaj platforme, që shënon edhe zyrtarish daljen e parë online për publikun e gjerë. Kjo qendër ka për qëllim rritjen e ngutshme të cilësisë së komunikimit mes publikut shqiptar …

Find out more »

18:00

Tirana WordPress Kickoff Meeting

February 6 @ 18:00 - 20:00
Open Labs Hackerspace, Rruga Pjeter Budi
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

Ne po fillojmë Takimin tonë të parë zyrtar të WordPress në Tiranë!Në këtë takim të parë do të flasim për ato që duam të marrim nga këto takime, sa shpesh do t'i organizojmë ato dhe çfarë formati do të ndjekim.Ky është një takim i hapur, nuk ka rëndësi nëse jeni zhvillues ne WordPress ose nëse …

Find out more »

Ture në ekspozitën “Tirana Patience”

February 6 @ 18:00 - 20:00

Galeria Kombëtare e Arteve ka kënaqësinë t’ju ftojë në serinë e parë të tureve që zhvillohen në kuadër të Programit Publik në ekspozitën “Tirana Patience”. Turet në ekspozitë do të drejtohen nga Olsi Lelaj dhe Thomas Logoreci, të ftuar për të folur rreth pikturave të koleksionit si dhe nga artistët Doruntina Kastrati dhe Gentian Shkurti …

Find out more »

19:00

Hedda Gabler

February 6 @ 19:00 - 20:30
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

HEDDA GABLER Autori : Henrik IbsenPërktheu : Afrim KoçiRegjia : Botond NagyAs/Regjisor : Stela DokaSkenografia : Irina MoscuKostumografia : Sofi KaraDramaturgjia : Kali Agnes Lëvizja skenike : Mateo DervishajInterpretojnë aktorët : Ermira Hysaj, Romir Zalla, Mateo Dervishaj, Adriana Tolka, Alfred Trebicka, Alert Çeloaliaj. SUBJEKTIHedda është vajza e gjeneralit të famshëm Gabler; si fëmijë ajo ishte …

Find out more »

20:00

Metrosounds 2

February 6 @ 20:00 - 21:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

METROSOUNDS 2 – “Përrallë Mesdheu” (1-20 Shkurt 2020)Jemi krenarë t’ju prezantojmë edicionin e dytë të MetroSounds, produksioni më i ri i Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana në bashkëpunim me Ballkan World Music Management.“MetroSounds” – një festival muzikor i cili do të shtrijë programin e tij nga data 1-20 Shkurt në sallën Shekspir të Metropolit.Programi …

Find out more »
+ Export Events