Loading Events

Events for 02/02/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Shantel – The Disko Partizani Years – DJ Set at Tunèl

February 1 @ 22:00 - February 2 @ 04:00

1 Shkurt 2020 Ballkan World Music Managment and Tunèl prezantojne per here te pare per publikun e Tiranes nje nga ikonat boterore te World Music, producentin dhe Dj gjerman SHANTEL! Support act: Amor del Rey Presale 700 Lek, ne Hyrje 1000Biletat presale do te jene te disponueshme prej dates 20 Janar!SHANTEL , Short BioWith this …

Find out more »

19:00

Letra

February 2 @ 19:00 - 19:45
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Letra – La LetteraNjë skicë teatrale e cila me mbështetjen e Istituto Italiano di Cultura a Tirana vjen premierë si bashkë produksion i Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana dhe Teatro Koreja nga Lecce, pjesë e projektit të bashkëpunimit të këtyre teatrove.Teksti: Ylljet AliçkaPërpunimi dramatik: Giulia Falzea dhe Salvatore TramacereRegjisor: Salvatore TramacereInterpreton: Roerd ToçeMuzika: Giorgio …

Find out more »

19:30

Kaba 2.0 Festiv.al 2020 – Winter Edition

February 2 @ 19:30 - 22:30

Rikthehet Kaba 2.0 Festiv.al ne Teatri KorceKurbetllinjtë që rizgjojnë traditatTre koncerte të papërsëritshme që i meriton Korça e kitarave.Tre akte, të paharrueshme nga tre vende të ndryshme dhe katër origjina - të gjithë mërgimtarë. Kudo ata shkojnë mbajnë një copëz atdhe, të cilin ndajnë me ne.2 Shkurt - DuOud“Le Monde” - Të zëshëm dhe ritmikë… …

Find out more »

Kaba 2.0 Festiv.al 2020 – Winter Edition

February 2 @ 19:30 - 22:30

Rikthehet Kaba 2.0 Festiv.al ne Teatri KorceKurbetllinjtë që rizgjojnë traditatTre koncerte të papërsëritshme që i meriton Korça e kitarave.Tre akte, të paharrueshme nga tre vende të ndryshme dhe katër origjina - të gjithë mërgimtarë. Kudo ata shkojnë mbajnë një copëz atdhe, të cilin ndajnë me ne.2 Shkurt - DuOud“Le Monde” - Të zëshëm dhe ritmikë… …

Find out more »
+ Export Events