Loading Events

Events for 01/02/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

11:00

Misioni i bletëve

February 1 @ 11:00 - 11:45
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

"MISIONI I BLETËVE"Autor dhe regjisor: Ledian GjeciSkenograf: Beqo NanajKostumografe: Sofi KaraAktorë: Alba Shtëmbari, Ermir Hoxhaj,deljana Topulli, Françesk Hysi, Silva Likaj, Aleksandër Mitrollari.“Misioni i bletëve” është shfaqja më e re për vogëlushët që vjen premierë në skenën tonë duke filluar nga data 18-19 Janar. Kjo vepër nëpërmjet argëtimit të fëmijëve dhe edukimit të tyre me teatër, …

Find out more »

19:00

Letra

February 1 @ 19:00 - 19:45
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Letra – La LetteraNjë skicë teatrale e cila me mbështetjen e Istituto Italiano di Cultura a Tirana vjen premierë si bashkë produksion i Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana dhe Teatro Koreja nga Lecce, pjesë e projektit të bashkëpunimit të këtyre teatrove.Teksti: Ylljet AliçkaPërpunimi dramatik: Giulia Falzea dhe Salvatore TramacereRegjisor: Salvatore TramacereInterpreton: Roerd ToçeMuzika: Giorgio …

Find out more »

22:00

Shantel – The Disko Partizani Years – DJ Set at Tunèl

February 1 @ 22:00 - February 2 @ 04:00

1 Shkurt 2020 Ballkan World Music Managment and Tunèl prezantojne per here te pare per publikun e Tiranes nje nga ikonat boterore te World Music, producentin dhe Dj gjerman SHANTEL! Support act: Amor del Rey Presale 700 Lek, ne Hyrje 1000Biletat presale do te jene te disponueshme prej dates 20 Janar!SHANTEL , Short BioWith this …

Find out more »
+ Export Events