Loading Events

Events for 28/01/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

14:00

Libër dhe shkëmbim idesh : “Metropolet barbare” nga G. Faburel

January 28 @ 14:00 - 15:00

🇦🇱 Më 28 janar 2020 - 14:00 Universiteti i Durrësit - Salla e konferencaveGuillaume Faburel, profesor në Universitetin Lyon 2 dhe në Institutin e Studimeve Politike të Lionit, studiues shkencor në UMR Triangle (Shkolla e Lartë Normale e Lionit) ku ai është përgjegjës i « Studimeve urbane », do të paraqesë librin « Metropolet barbare …

Find out more »

18:00

Program Krijues/ Creative Program + Exhibition/ Ekspozite

January 28 @ 18:00 - 20:00
DITART, Rruga Mustafa Lleshi, Nr. 41
Tirana, 1010 Albania
+ Google Map

For English information on the Creative Program & Exhibition, read below.Program Krijues dhe EkspozitëKeni dëshirë të krijoni art dhe merrni pjesë në një ekspozitë brenda një muaji?Jemi të gëzuar të fillojmë Programin Krijues dhe Ekspozitat mujore për pjesëmarrësit e të gjithë grupmoshave me artistët dhe producentët e shfaqjeve në Tv, shkrimtaren e njohur Teuta Dhimarko …

Find out more »
+ Export Events