Loading Events

Events for 22/01/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

18:30

Kryevepër e kinemasë : “La Grande Illusion” nga Jean Renoir

January 22 @ 18:30 - 21:00
Kinema Millennium, Murat Toptani
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

🇦🇱 Me rastin e festimit të 57 vjetorit të Traktatit mbi bashkëpunimin franko-gjerman (i quajtur Traktati i Elizesë) Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri Z. Peter Zingraf dhe Ambasadorja e Francës në Shqipëri Znj. Christina Vasak ju ftojnë në shfaqjen e filmit "Iluzioni i madh", një kryevepër e kinemasë, me autor Jean Renoir.Të mërkurën, më 22 …

Find out more »

19:00

E Merkura E Filmit ” The Ballad Of Buster Scruggs”

January 22 @ 19:00 - 21:00

Kete të mërkurë që vjen do te shfaqim filmin " The ballad of buster scruggs" te regjisoreve Joel dhe Etan Coen, filmi eshte i zhanrit komedi-dramë. Eshte i perbere nga gjashte filma te shkurter. Ju mirëpresim!https://www.facebook.com/events/603096253808270/

Find out more »
+ Export Events