Loading Events

Events for 19/01/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

10:30

Biletë për Polin e Veriut

January 19 @ 10:30 - 11:15
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

Bitetë për në Polin e VeriutXho është një djalë që sapo ka filluar të humbasë besimin në magjinë e Krishtlindjes. Mbrëmjen në vigjilje të Krishtlindjes sheh një tren në dhomën e tij. Hipën në tren së bashku me disa fëmijë të tjerë dhe nisen në një udhëtimi plot me aventura për të takuar Babagjyshin e …

Find out more »

11:00

Misioni i bletëve

January 19 @ 11:00 - 11:45
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

"MISIONI I BLETËVE"Autor dhe regjisor: Ledian GjeciSkenograf: Beqo NanajKostumografe: Sofi KaraAktorë: Alba Shtëmbari, Ermir Hoxhaj,deljana Topulli, Françesk Hysi, Silva Likaj, Aleksandër Mitrollari.“Misioni i bletëve” është shfaqja më e re për vogëlushët që vjen premierë në skenën tonë duke filluar nga data 18-19 Janar. Kjo vepër nëpërmjet argëtimit të fëmijëve dhe edukimit të tyre me teatër, …

Find out more »

11:30

Biletë për Polin e Veriut

January 19 @ 11:30 - 12:15
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

Bitetë për në Polin e VeriutXho është një djalë që sapo ka filluar të humbasë besimin në magjinë e Krishtlindjes. Mbrëmjen në vigjilje të Krishtlindjes sheh një tren në dhomën e tij. Hipën në tren së bashku me disa fëmijë të tjerë dhe nisen në një udhëtimi plot me aventura për të takuar Babagjyshin e …

Find out more »

20:00

Night Flix: Wild Strawberries

January 19 @ 20:00 - 22:00

First event announcement from Creative Agenda 2020! This Sunday 20:00 we host the first series of Night Flix edition. The best ways to survive the cold days is a cosy evening with friends, popcorns and good movies 📽. As we mentioned, we teamed up with the BEST and we are very happy to have @romina_ruda …

Find out more »

00:00

Gezuar ditelindjen Maestro! Ëndrrat e Federico Fellini-t,

January 20 @ 00:00 - 02:00
Polis University, POLIS University
Tirana, Albania
+ Google Map

Instituti Italian i Kulturës se bashku me POLIS University ka kënaqësinë t’ju ftojnë në hapjen e Ekspozitës: 20 janar, ora 12.00 (programi bashkëngjitur), pranë MAD Center Multimedia, Art and Design.Me 20 janar, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar feston njëqindvjetorin e lindjes së Federico Fellini-t. Ambasada, Konsullata dhe Institutet Italiane të Kulturës do …

Find out more »
+ Export Events