Loading Events

Events for 10/01/2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

17:30

Kuçedra – ekspozitë me fotografi

January 10 @ 17:30 - 18:30
Tulla – Culture Center, Rruga Hiqmet Delvina
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

EcoAlbania dhe Instituti I Studimeve Antropologjike dhe Hapsinore, Qendra Kërkimore Sllovene e shkencave dhe artit, do të mbajnë hapjen e ekspozitës me fotografi "Kuçedra - jeta në lumin e fundit të egër në Evropë" në Qendrën Kulturore “Tulla”, Tiranë. Ekspozita e fotografit amerikan Nick St.Oegger dokumenton lumin Vjosa, një nga lumenjtë e fundit të egër …

Find out more »
+ Export Events