Loading Events

Events for 08/12/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Dita Kombëtare e Rinise – National Youth Day

December 8
|Recurring Event (See all)

An event every year that begins at 01:00 on day 8 of December, repeating indefinitely

Dita Kombëtare e Rinise - National Youth Day, Public holiday ratified by Albanian Parliament (2010) as an official and national holiday

Find out more »

10:30

Biletë për Polin e Veriut

December 8 @ 10:30 - 11:15
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

Bitetë për në Polin e VeriutXho është një djalë që sapo ka filluar të humbasë besimin në magjinë e Krishtlindjes. Mbrëmjen në vigjilje të Krishtlindjes sheh një tren në dhomën e tij. Hipën në tren së bashku me disa fëmijë të tjerë dhe nisen në një udhëtimi plot me aventura për të takuar Babagjyshin e …

Find out more »

11:30

Biletë për Polin e Veriut

December 8 @ 11:30 - 12:15
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

Bitetë për në Polin e VeriutXho është një djalë që sapo ka filluar të humbasë besimin në magjinë e Krishtlindjes. Mbrëmjen në vigjilje të Krishtlindjes sheh një tren në dhomën e tij. Hipën në tren së bashku me disa fëmijë të tjerë dhe nisen në një udhëtimi plot me aventura për të takuar Babagjyshin e …

Find out more »
+ Export Events