Loading Events

Events for 16/06/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Kala 2019

12/06/2019 @ 20:00 - 19/06/2019 @ 08:00

After a wonderful first year, we are ready for another week-long adventure on the sun-soaked Albanian Riviera. Join us for more mind-blowing music, jaw-dropping scenery, paradisiacal beaches, heavenly food and the best crowd of good-hearted music lovers and welcoming locals. LIVE Inner City Jordan Rakei Hercules & Love Affair Fatima & The Eglo Live Band …

Find out more »

11:00

Atje ku mali takon hënën – Grace Lin

16/06/2019 @ 11:00 - 12:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Teatri Metropol paraqet premierën e re për fëmijë: "ATJE KU MALI TAKON HËNËN" nga GRACE LIN Vepra është e bazuar në një legjendë Kineze, një ndërthurje midis realitetit dhe përrallës, ku në qendër është një vajzë e vogël e quajtur Minli dhe familja e saj e varfër. Gjithçka që Minli kishte ishin imazhet e përrallave …

Find out more »
+ Export Events