Loading Events

Events for 08/06/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Albania Guitar Festival

June 3 - June 8

Albania Guitar Festival Albania Guitar Festival do të zhvillojë edicionin e tij të tretë në datat 4,5,6,7,8 qershor 2019. Do të jetë një javë plot aktivitete, masterklase dhe koncerte. Gjithashtu do të kemi një mbrëmje të vecantë në kuadër të festivalit në 15 gusht 2019. Të ftuarit e këtij edicioni do të jenë disa nga …

Find out more »

Ongoing

Radioblog On Air 24/7 + Nepotik

June 7 @ 19:30 - June 8 @ 02:00
Radio, Adresa: Rruga Ismail Qemali, Pall 29,Ap 1 Tiranë
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Te premten date 07.06.2019 tek bar RADIO bejme promovimim e Radios online Radioblog 24/7 ne Radioblog.al dhe Promovimi i ZINE (artbook) NEPOTIK (Antologjia Urbane) Radioblog.al Nepotik Nr.0 Synon te promovoje nisjen e radios online Radioblog 24/7. Zanafilla esht nje printim fizik (artbook) e cila permban nje perzgjedhje punesh nga artiste te ndryshem te huaj dhe …

Find out more »

09:00

Atje ku mali takon hënën – Grace Lin

June 8 @ 09:00 - 10:00

Teatri Metropol paraqet premierën e re për fëmijë: "ATJE KU MALI TAKON HËNËN" nga GRACE LIN Vepra është e bazuar në një legjendë Kineze, një ndërthurje midis realitetit dhe përrallës, ku në qendër është një vajzë e vogël e quajtur Minli dhe familja e saj e varfër. Gjithçka që Minli kishte ishin imazhet e përrallave …

Find out more »

11:00

Atje ku mali takon hënën – Grace Lin

June 8 @ 11:00 - 12:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Teatri Metropol paraqet premierën e re për fëmijë: "ATJE KU MALI TAKON HËNËN" nga GRACE LIN Vepra është e bazuar në një legjendë Kineze, një ndërthurje midis realitetit dhe përrallës, ku në qendër është një vajzë e vogël e quajtur Minli dhe familja e saj e varfër. Gjithçka që Minli kishte ishin imazhet e përrallave …

Find out more »

21:00

Ritfolk Reunion – 8 Qershor

June 8 @ 21:00 - 23:00

Ritfolk është një emër që natyrshëm vjen ndërmend kur flitet për muzikën bashkëkohore shqiptare dhe për ato pak gjëra që nxisnin vlerë e shpresë në dekadën e errët të viteve 90. Tekstet dhe muzika e tyre janë një nga dëshmitë më të ndjera dhe autentike të strukturës emocionale, ëndrrave, shpresave e zhgënjimeve të një brezi. …

Find out more »

22:00

Koncert Recital – Petrit Çeku

Koncert Recital - Petrit Çeku Në Amfiteatrin e Tiranës Mos e humbisni naten magjike te 8 Qershorit! Biletat mund ti gjeni tek Myticket.al, Tulla Culture Center, Amfiteatri i Tiranes ose duke rezervuar tek : 0693926896 Nata e fundit e Albania Guitar Festival mbyllet me koncertin e kitaristit virtuoz Petrit Çeku. Sensibiliteti dhe ekspresiviteti i Petrit …

Find out more »
+ Export Events