Loading Events

Events for 04/06/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Albania Guitar Festival

June 3 - June 8

Albania Guitar Festival Albania Guitar Festival do të zhvillojë edicionin e tij të tretë në datat 4,5,6,7,8 qershor 2019. Do të jetë një javë plot aktivitete, masterklase dhe koncerte. Gjithashtu do të kemi një mbrëmje të vecantë në kuadër të festivalit në 15 gusht 2019. Të ftuarit e këtij edicioni do të jenë disa nga …

Find out more »

Dita e Bajramit të Madh (Fiter Bajrami) 2019

June 4

Dita e Bajramit të Madh (Fiter Bajrami) 2019 http://sq.wikipedia.org/wiki/Fitër_Bajrami http://en.wikipedia.org/wiki/Eid_al-Fitr

Find out more »

19:00

Quartetto di Cremona – 250 anni dalla nascita di Beethoven

June 4 @ 19:00 - 20:00

250° anniversario della nascita di Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Esecuzione integrale dei Quartetti per archi con il Quartetto di Cremona Nel 2020 tutto il mondo festeggia e ricorda il 250° anniversario della nascita di Ludwig van Beethoven (1770-1827) e per la prima volta a Tirana si potrà ascoltare l’esecuzione integrale dei Quartetti per archi …

Find out more »

Il Giocatore / Kumarxhiu da Carlo Goldoni

June 4 @ 19:00 - 20:30

IL GIOCATORE/KUMARXHIU da / nga Carlo Goldoni Realizzazione / Realizimi Istituto Italiano di Cultura di Tirana: Alessandra Bertini Malgarini Direttore Riduzione e adattamento / Përmbledhje dhe përshtatje: Michele Modesto Casarin Traduzione in lingua albanese /Përkthimi në gjuhën shqipe: Zija Vukaj Regia / Regjia: Michele Modesto Casarin Maschere / Maskat: Stefano Perocco di Meduna Direttore Organizzativo …

Find out more »

Il Giocatore / Kumarxhiu da Carlo Goldoni

June 4 @ 19:00 - 20:30

IL GIOCATORE/KUMARXHIU da / nga Carlo Goldoni Realizzazione / Realizimi Istituto Italiano di Cultura di Tirana: Alessandra Bertini Malgarini Direttore Riduzione e adattamento / Përmbledhje dhe përshtatje: Michele Modesto Casarin Traduzione in lingua albanese /Përkthimi në gjuhën shqipe: Zija Vukaj Regia / Regjia: Michele Modesto Casarin Maschere / Maskat: Stefano Perocco di Meduna Direttore Organizzativo …

Find out more »

Short Film Night in Tirana

June 4 @ 19:00 - 23:00
Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi, Rruga Aleksander Moisiu, Nr.78 - Kinostudio
Tirana, 1005 Albania
+ Google Map

The Albanian Film Association presents a very special event: Short Film Night in Tirana, Albania! We are very excited to screen films from students of Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi and from young directors in Albania and Canada. Film list: Utland - Vjosana Shkurti Building on Sand - Kejd Kuqo Versus - Enes Foçi …

Find out more »
+ Export Events