Loading Events

Events for 31/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve

June 1
|Recurring Event (See all)

An event every year that begins at 01:00 on day 1 of June, repeating indefinitely

Albania + Google Map
Dita Nderkombetare e Femijeve-calendar.Al

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve 1 Qershor 1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Në këtë ditë fëmijët bëhen qendra e vëmendjes në mbarë botën dhe shumë aktivitete u kushtohen vetëm atyre. Përveçse një ditë festive, në fakt 1 Qershori është edhe një ditë sensibilizimi për të ndalur dhunën dhe abuzimin me fëmijët, sidomos angazhimin e tyre …

Find out more »

Ongoing

Festivali Kulturor “Fije Bari”

May 29 @ 08:00 - May 31 @ 18:00

Festivalit Multikulturor "Fije Bari", nje mozaik veprimtarish te përditshme kushtuar kulturës, letërsisë, artit, turizmit dhe gastronomisë ne pikëtakimet e këtyre te fundit me librin dhe botimet dhe edukimit përmes kulturës. Festivali është i hapur për personalitetet e kulturës, autoret dhe botuesit, agjencitë turistike ingoing-outgoing, specialiste te eno-gastronomisë; specialiste dhe aktiviste për mbrojtjen e mjedisit; nxënësit …

Find out more »

Panairi i Librit “Fije Bari”

May 29 @ 09:00 - May 31 @ 20:00

Dashamirës të librit, në datat 29-31 Maj 2019 çelet Panairi i Librit “Fije Bari”, tek Muzeu Historik Kombëtar. Evente të tilla janë ato që sjellin lexuesit së bashku dhe sa më pranë dashurisë për dijen. Botime Akropoli i Ri sjell për të gjithë lexuesit tituj të rinj dhe oferta të shumta. Le të takohemi edhe …

Find out more »

Festivali Kulturor “Fije Bari”

May 29 @ 10:00 - May 31 @ 20:00

Festivalit Multikulturor "Fije Bari", nje mozaik veprimtarish te përditshme kushtuar kulturës, letërsisë, artit, turizmit dhe gastronomisë ne pikëtakimet e këtyre te fundit me librin dhe botimet dhe edukimit përmes kulturës. Festivali është i hapur për personalitetet e kulturës, autoret dhe botuesit, agjencitë turistike ingoing-outgoing, specialiste te eno-gastronomisë; specialiste dhe aktiviste për mbrojtjen e mjedisit; nxënësit …

Find out more »

Turizmi është Kulturë

May 29 @ 11:00 - May 31 @ 20:00

Turizmi është Kulturë... Atelietë "Full Sail" i kushtohet veprimtarive ekspo-promovuese që nxjerrin në pah lëvizje gjithëpërfshirëse me nota të forta ambientaliste, e duke krijuar nëpërmjet tyre, rrathë përfitimesh për Turizmin dhe Agriturizmin, turizmin kulturor, dhe mandej turizmi Patriotik. Cili është turistit letrar, "përndjekës paqësor" i shkrimtarit të preferuar, gjithnjë gati për të përjetuar atmosferën dhe …

Find out more »

11:00

International Puppet Theatre Festival Albania – Sunshine

May 31 @ 11:00 - 12:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Klau's Film Association dhe Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana organizojnë edicionin e dytë të 🎭 International Puppet Theatre Festival Albania - Sunshine 🌞 🇦🇱 🇲🇽 🇨🇳 🇵🇱 🇮🇹 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🇪🇸 🇮🇱 🗓 25 Maj - 1 Qershor 📍 Teatri Metropol 📍 Sheshi Skenderbej Festivali Ndërkombëtar i Teatrit të Kukullave - Sunshine, do të zhvillohet …

Find out more »

16:30

Teatri i Kukullave në Toptani

May 31 @ 16:30 - 18:00

Festa nuk mbaron asnjëherë në #ToptaniShoppingCenter. Tek ne çdo mbasdite e së premtes i dedikohet miqve tanë më të vegjël. Atmosferë e gëzueshme, tullumbace, face painting dhe një shfaqe e përgatitur me shumë dashuri. Ju presim në ditën tuaj të preferuar të javës, në zemër të Tiranës, në 18:30! https://www.facebook.com/events/310306639653603/?event_time_id=310306679653599

Find out more »

18:30

Teatri i Kukullave në Toptani

May 31 @ 18:30 - 20:00

Festa nuk mbaron asnjëherë në #ToptaniShoppingCenter. Tek ne çdo mbasdite e së premtes i dedikohet miqve tanë më të vegjël. Atmosferë e gëzueshme, tullumbace, face painting dhe një shfaqe e përgatitur me shumë dashuri. Ju presim në ditën tuaj të preferuar të javës, në zemër të Tiranës, në 18:30! https://www.facebook.com/events/310306639653603/?event_time_id=310306679653599

Find out more »

19:00

International Puppet Theatre Festival Albania – Sunshine

May 31 @ 19:00 - 20:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Klau's Film Association dhe Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana organizojnë edicionin e dytë të 🎭 International Puppet Theatre Festival Albania - Sunshine 🌞 🇦🇱 🇲🇽 🇨🇳 🇵🇱 🇮🇹 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🇪🇸 🇮🇱 🗓 25 Maj - 1 Qershor 📍 Teatri Metropol 📍 Sheshi Skenderbej Festivali Ndërkombëtar i Teatrit të Kukullave - Sunshine, do të zhvillohet …

Find out more »

20:00

Këngët e Liqenit

May 31 @ 20:00 - 22:00
Amfiteatri i Liqenit, Amfiteatri, Shëtitore Parku i Madh
Tirana, Albania
+ Google Map

Këngët e Liqenit Këngët e Liqenit në Amfiteatrin e Tiranës . 31 Maj , Ora 20:00 . . . Biletat mund ti gjeni pranë Amfiteatrit të Tiranës si dhe https://www.myticket.al/my-home.php Nr tel : 067 40 555 00 069 89 45 369

Find out more »

Këngët e Liqenit

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit çel festimet e Vitit Jubilar me koncertin live “Këngët e Liqenit”. Ben Duro & friends mbledhin në Amfiteatrin e Tiranës me 31 maj jo vetëm nostalgjikët, por edhe këdo që do të dëgjojë muzikë të mirë dhe origjinale. Këngët e viteve 80 që ky grup artistësh interpretoi te Parku i …

Find out more »
+ Export Events