Loading Events

Events for 29/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

08:00

Festivali Kulturor “Fije Bari”

May 29 @ 08:00 - May 31 @ 18:00

Festivalit Multikulturor "Fije Bari", nje mozaik veprimtarish te përditshme kushtuar kulturës, letërsisë, artit, turizmit dhe gastronomisë ne pikëtakimet e këtyre te fundit me librin dhe botimet dhe edukimit përmes kulturës. Festivali është i hapur për personalitetet e kulturës, autoret dhe botuesit, agjencitë turistike ingoing-outgoing, specialiste te eno-gastronomisë; specialiste dhe aktiviste për mbrojtjen e mjedisit; nxënësit …

Find out more »

09:00

Panairi i Librit “Fije Bari”

May 29 @ 09:00 - May 31 @ 20:00

Dashamirës të librit, në datat 29-31 Maj 2019 çelet Panairi i Librit “Fije Bari”, tek Muzeu Historik Kombëtar. Evente të tilla janë ato që sjellin lexuesit së bashku dhe sa më pranë dashurisë për dijen. Botime Akropoli i Ri sjell për të gjithë lexuesit tituj të rinj dhe oferta të shumta. Le të takohemi edhe …

Find out more »

10:00

Festivali Kulturor “Fije Bari”

May 29 @ 10:00 - May 31 @ 20:00

Festivalit Multikulturor "Fije Bari", nje mozaik veprimtarish te përditshme kushtuar kulturës, letërsisë, artit, turizmit dhe gastronomisë ne pikëtakimet e këtyre te fundit me librin dhe botimet dhe edukimit përmes kulturës. Festivali është i hapur për personalitetet e kulturës, autoret dhe botuesit, agjencitë turistike ingoing-outgoing, specialiste te eno-gastronomisë; specialiste dhe aktiviste për mbrojtjen e mjedisit; nxënësit …

Find out more »

11:00

Turizmi është Kulturë

May 29 @ 11:00 - May 31 @ 20:00

Turizmi është Kulturë... Atelietë "Full Sail" i kushtohet veprimtarive ekspo-promovuese që nxjerrin në pah lëvizje gjithëpërfshirëse me nota të forta ambientaliste, e duke krijuar nëpërmjet tyre, rrathë përfitimesh për Turizmin dhe Agriturizmin, turizmin kulturor, dhe mandej turizmi Patriotik. Cili është turistit letrar, "përndjekës paqësor" i shkrimtarit të preferuar, gjithnjë gati për të përjetuar atmosferën dhe …

Find out more »

International Puppet Theatre Festival Albania – Sunshine

May 29 @ 11:00 - 12:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Klau's Film Association dhe Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana organizojnë edicionin e dytë të 🎭 International Puppet Theatre Festival Albania - Sunshine 🌞 🇦🇱 🇲🇽 🇨🇳 🇵🇱 🇮🇹 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🇪🇸 🇮🇱 🗓 25 Maj - 1 Qershor 📍 Teatri Metropol 📍 Sheshi Skenderbej Festivali Ndërkombëtar i Teatrit të Kukullave - Sunshine, do të zhvillohet …

Find out more »

19:00

International Puppet Theatre Festival Albania – Sunshine

May 29 @ 19:00 - 20:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Klau's Film Association dhe Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana organizojnë edicionin e dytë të 🎭 International Puppet Theatre Festival Albania - Sunshine 🌞 🇦🇱 🇲🇽 🇨🇳 🇵🇱 🇮🇹 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🇪🇸 🇮🇱 🗓 25 Maj - 1 Qershor 📍 Teatri Metropol 📍 Sheshi Skenderbej Festivali Ndërkombëtar i Teatrit të Kukullave - Sunshine, do të zhvillohet …

Find out more »
+ Export Events