Loading Events

Events for 24/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

18:00

Ekspozite personale ” E Pa perfunduar” Marsi Xhixha

May 24 @ 18:00 - 20:00

Pafundësia gjëndet brënda trupit të njeriut, në botën e figurshme të shpresës, në botën e marrëzisë njerëzore, në botën e urrejtjes, në botën e veprave të mira, por në pafundësinë që shohim të gjithë dhe që përmbledh të gjitha kategoritë e lart përmendura, është “QIELLI“ i pranishëm.. Mëngjes, drekë, darkë.. Blu, e bardhë, portokalli, e …

Find out more »

Ekspozite personale ” E Pa perfunduar” Marsi Xhixha

May 24 @ 18:00 - 20:00

Pafundësia gjëndet brënda trupit të njeriut, në botën e figurshme të shpresës, në botën e marrëzisë njerëzore, në botën e urrejtjes, në botën e veprave të mira, por në pafundësinë që shohim të gjithë dhe që përmbledh të gjitha kategoritë e lart përmendura, është “QIELLI“ i pranishëm.. Mëngjes, drekë, darkë.. Blu, e bardhë, portokalli, e …

Find out more »

Fotografia si ritual

Programi mbi ekspozitën “Dinastia Marubi: Njëqind vite të studios fotografike shqiptare” do të mbyllet me bisedën e studiuesit Zef Paci mbi fotografinë e arkivës Marubi duke u përqendruar në këndvështrimin e saj si një ritual. Kjo qasje është shtjelluar në librin e tij “Marubi, Fotografia si ritual” si dhe në ekspozitën “Marubi, rituali fotografik” (Triennale, …

Find out more »

18:30

Teatri i Kukullave në Toptani

May 24 @ 18:30 - 20:00

Festa nuk mbaron asnjëherë në #ToptaniShoppingCenter. Tek ne çdo mbasdite e së premtes i dedikohet miqve tanë më të vegjël. Atmosferë e gëzueshme, tullumbace, face painting dhe një shfaqe e përgatitur me shumë dashuri. Ju presim në ditën tuaj të preferuar të javës, në zemër të Tiranës, në 18:30! https://www.facebook.com/events/310306639653603/?event_time_id=310306676320266

Find out more »

19:00

ART nga Yasmina Reza

May 24 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Premierë në Metropol! ART nga Yasmina Reza ART vepra e shkruar nga autorja franceze Yasmine Reza, e njohur dhe e vlerësuar me çmime të ndryshme vjen premierë së shpejti në Teatrin Metropol. “ART”, kjo komedi e përkthyer në më shumë se 30 gjuhë të ndryshme, do të vihet në skenë nga regjisori Kriks Dumo. Vepra …

Find out more »

20:00

Salome

May 24 @ 20:00 - 21:30
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

“Salomé” është tragjedi me një akt, shkruar nga Oskar Uajlld dhe bazohet lirisht mbi historinë biblike, ashtu sic është treguar në librat e Dhiatës së Re, Marku 6:15-29 dhe Mateu 14:1-12, edhe pse karakteri i Salomesë nuk përmendet me emër në Bibël. Vepra vendoset gjatë periudhës biblike në Judé, një zonë historike, me shtrirje në …

Find out more »

Ylli Baka – Koncert live

May 24 @ 20:00 - 22:00
Amfiteatri i Liqenit, Amfiteatri, Shëtitore Parku i Madh
Tirana, Albania
+ Google Map

Ylli Baka - Koncert live Në Amfiteatrin e Tiranës 24 maj, 20.00 - 22.00 Ylli Baka është një ndër këngëtarët më të mirë të muzikës popullore të jugut. Me një karrierë të gjatë artistike si brenda dhe jashtë vendit, admirohet për vokalin e tij të vecantë që qendis motivet e jugut. I njohur në të …

Find out more »

SHKUMSI | Tiranë | 24,25 maj

May 24 @ 20:00 - 23:00

SHKUMSI Alegori politike Kufinjët janë në qendër të vëmendjes! Gjithçka sillet rreth shkumsit! Formati Teatër i absurdit me element tragjikomik Interpretimi Aktorët e shfaqjes janë vlerësuar për më të mirët në Kosovë! https://www.facebook.com/events/1207842639423490/

Find out more »
+ Export Events