Loading Events

Events for 23/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

18:30

Kinoklubi : « Comme des garçons » nga Julien Hallard

May 23 @ 18:30 - 20:00

🇦🇱🎬 Kinoklubi Frankofon Shfaqet filmi « Comme des garçons » nga Julien Hallard (Komedi -1 orë e 30 minuta- 2018) Reims viti 1969. Paul Coutard, një joshës i regjur dhe gazetar sportiv për të përditshmen ‘’Le Champenois’’, vendos të organizojë një ndeshje futbolli femrash për të sfiduar drejtorin e tij gjatë festivalit të përvitshëm të …

Find out more »

19:00

ART nga Yasmina Reza

May 23 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Premierë në Metropol! ART nga Yasmina Reza ART vepra e shkruar nga autorja franceze Yasmine Reza, e njohur dhe e vlerësuar me çmime të ndryshme vjen premierë së shpejti në Teatrin Metropol. “ART”, kjo komedi e përkthyer në më shumë se 30 gjuhë të ndryshme, do të vihet në skenë nga regjisori Kriks Dumo. Vepra …

Find out more »

Poetry Slam

May 23 @ 19:00 - 21:00
Destil Hostel Albania, Rr.Qemal Gurnjaku
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Sebastian war schon deutschsprachiger Poetry Slam Champion im Einzel und im Team-Wettbewerb und gehört nicht nur deswegen zum Nonplusultra der europäischen Poetry Slam Historie. Seit mehr als einem Jahrzehnt witzelt, reimt, philosophiert und fabuliert er sich auf höchstem Niveau durch die Spoken Word-, Comedy- und Kabarettbühnen Europas, durch Funk und Fernsehen und in die Köpfe …

Find out more »

20:00

Salome

May 23 @ 20:00 - 21:30
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

“Salomé” është tragjedi me një akt, shkruar nga Oskar Uajlld dhe bazohet lirisht mbi historinë biblike, ashtu sic është treguar në librat e Dhiatës së Re, Marku 6:15-29 dhe Mateu 14:1-12, edhe pse karakteri i Salomesë nuk përmendet me emër në Bibël. Vepra vendoset gjatë periudhës biblike në Judé, një zonë historike, me shtrirje në …

Find out more »

Contemporary Dance by Compagnie 7273

May 23 @ 20:00 - 21:00
Reja.al, 1301 E Ridgely United States + Google Map

Swiss dancer and choreographer Laurence Yadi will be performing solo an intense piece titled "Today". Her unique style combines folk dancing, ballet and music, with body movements that express various emotional states. As part of the Compagnie 7273 she has won the Swiss Prize for Dance and Choreography, and an award from 'Foundation Liechti for …

Find out more »
+ Export Events