Loading Events

Events for 22/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

19:00

Ftesë: Sokol Beqiri në bashkëbisedim me Kaltrina Krasniqin

May 22 @ 19:00 - 21:00
Kinema Imperial Agimi Tirana, 100 Albania + Google Map

Ftesë: Sokol Beqiri në bashkëbisedim me Kaltrina Krasniqin / Shfaqje e dokumentarit “A Normal Life” E mërkurë, 22 maj, ora 19:00 Vendi: Kinema Agimi Galeria Kombëtare e Arteve ka kënaqësinë t’ju ftojë në shfaqjen e një dokumentari dhe një bashkëbisedimi që do të zhvillohet mes Kaltrina Krasniqit (regjisore) dhe Sokol Beqirit (artist) më datën 22 …

Find out more »

E merkura e filmit.

May 22 @ 19:00 - 21:00

E merkura e filmit rikthhehet me Matrimonio a la Italiana. Lengje frutash, vere shtepie dhe caj bio. Ju mirepresim! https://www.facebook.com/events/596433744183748/

Find out more »

20:00

Harku i Triumfit të Qerimajve

“Harku i Triumfit të Qerimajve” - koncert festiv me rastin e 85 - vjetorit të babait të dinastisë muzikore, Hetem Qerimaj. Një familje artistësh përbën një pasuri të rëndësishme kulturore trashëgon estetikën brenda melodive dhe muzikalitetin të zërit. Tradita Qerimaj vjen si institucion arti që prodhon dhe ka prodhuar elemente cilësorë sepse arti i tyre …

Find out more »

Grand Gala – Harku i Triumfit të Qerimajve

May 22 @ 20:00 - 22:00
Amfiteatri i Liqenit, Amfiteatri, Shëtitore Parku i Madh
Tirana, Albania
+ Google Map

Grand Gala - Harku i Triumfit të Qerimajve 22 Maj Ora 20:00 në Amfiteatrin e Tiranës Biletat mund ti gjeni pranë Amfiteatrit të Tiranës si dhe https://www.myticket.al/my-home.php Nr tel : 067 40 555 00 069 89 45 369 “Harku i Triumfit të Qerimajve” - koncert festiv me rastin e 85 - vjetorit të babait të …

Find out more »

21:00

Jeta Pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990

May 22 @ 21:00 - 23:00

(Serbian and English with schedule below) Programi i filmit Jeta pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990 Njëzet e pesë vjet pas rënies së sistemit një partiak të vendit, ende shumë pak dihet për kinemanë shqiptare. Gjatë katër dekadave e gjysmë të sundimit komunist, krijuesit e filmave në kompleksin e Kinostudios prodhuan 232 filma të …

Find out more »

Jeta Pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990

May 22 @ 21:00 - 23:00

(Serbian and English with schedule below) Programi i filmit Jeta pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990 Njëzet e pesë vjet pas rënies së sistemit një partiak të vendit, ende shumë pak dihet për kinemanë shqiptare. Gjatë katër dekadave e gjysmë të sundimit komunist, krijuesit e filmave në kompleksin e Kinostudios prodhuan 232 filma të …

Find out more »
+ Export Events