Loading Events

Events for 21/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

10:00

Giacomo Leopardi: spazialità e immaginazione | Laura Melosi

May 21 @ 10:00 - 11:30

"L’ Infinito’ di Giacomo Leopardi compie 200 anni. L’Istituto Italiano di Cultura di Tirana, in collaborazione con l’ Ambasciata d'Italia a Tirana , ha previsto una serie di iniziative ispirate a ‘L’Infinito’ di G. Leopardi’ e pensate in occasione delle celebrazioni del bicentenario della sua stesura. Gli interventi intendono valorizzare la figura del grande poeta …

Find out more »

19:00

Citizen Europe

May 21 @ 19:00 - 21:00
Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi, Rruga Aleksander Moisiu, Nr.78 - Kinostudio
Tirana, 1005 Albania
+ Google Map

Citizen Europe është një udhëtim kinematografik nëpër Evropë. Në qendër të tij është përvoja e pesë pjesëmarrësve të rinj në Erasmus - programi më i madh i shkëmbimit në botë. Personazhet e lënë zonën e komfortit të vendit të tyre për të punuar si vullnetarë ose për të studiuar në vende të ndryshme evropiane, duke …

Find out more »
+ Export Events