Loading Events

Events for 20/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

18:00

Giacomo Leopardi: spazialità e immaginazione | Laura Melosi

May 20 @ 18:00 - 19:30
Qendra Rinore ARKA, Qendra Rinore ARKA - Bar&Hostel, Rruga Palok Kurti
Shkodra, Albania
+ Google Map

"L’ Infinito’ di Giacomo Leopardi compie 200 anni. L’Istituto Italiano di Cultura di Tirana, in collaborazione con l’ Ambasciata d'Italia a Tirana, ha previsto una serie di iniziative ispirate a ‘L’Infinito’ di G. Leopardi’ e pensate in occasione delle celebrazioni del bicentenario della sua stesura. Gli interventi intendono valorizzare la figura del grande poeta italiano …

Find out more »
+ Export Events