Loading Events

Events for 19/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

Ongoing

OSCAL 2019 | Open Source Conference Albania

May 18 @ 09:00 - May 19 @ 18:00
Open Labs Hackerspace, Rruga Pjeter Budi
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

Open Source Conference Albania (OSCAL), the first annual international conference of its kind in Albania, will take place for the sixth consecutive year to promote software freedom, open source software, free culture and open knowledge locally and in the region. OSCAL 2018 will take place between 18-19 May 2019 in Tirana, Albania. OSCAL is organized …

Find out more »

10:00

Panairi i Kafshëve Shtëpiake 3

May 19 @ 10:00 - 17:00

Green Line Albania në bashkëpunim me Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranë dhe me mbështetjen e Vet Hospital Tirana, NexGard Spectra, Hill’s & Connext Albania, rikthejnë sërisht për miqtë e kafshëve shtëpiake dhe jo vetëm, “PET FAIR ALBANIA – Panairin e Kafshëve Shtëpiake”, Edicioni i 3-të. Axhenda e Aktiviteteve gjatë Panairit të Kafshëve: …

Find out more »

10:30

Mendjet e vockla

May 19 @ 10:30 - 11:30
Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Rruga Murat Toptani
Tirana, 100 Albania
+ Google Map

Teksti dhe regjia : Endri Çela Skenografia : Beqo Nanaj Kostumografia : Sofi Kara Koreografia : Almenda Hoxha Interpretojnë : Kleard Germenji, Franceska Hysi, Mateo Dervishaj, Alba Shtembari, Kristina Gorro. Rreg dhe Ullsi janë dy vogëlush që jetojnë mes rrregullave, disiplinës dhe korrektësisë absolute. Por ja që një ditë, në shtëpinë e tyre jashtëzakonisht të …

Find out more »

11:00

Atje ku mali takon hënën – Grace Lin

May 19 @ 11:00 - 12:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Teatri Metropol paraqet premierën e re për fëmijë: "ATJE KU MALI TAKON HËNËN" nga GRACE LIN Vepra është e bazuar në një legjendë Kineze, një ndërthurje midis realitetit dhe përrallës, ku në qendër është një vajzë e vogël e quajtur Minli dhe familja e saj e varfër. Gjithçka që Minli kishte ishin imazhet e përrallave …

Find out more »

11:33

Food Fair at the Castle 2019

May 19 @ 11:33 - 14:33

Kulinaria shqiptare promovohet në Kalanë e Krujës. Gratë dhe vajzat krutane për një ditë të vetme do të promovojnë shijen më të zgjedhur të gatimeve tradicionale për qindra vizitorë të qytetit historik. Masterchief të njohur do të shpallin edhe recetën më të mirë të panairit. Gjithashtu bizneset turistike që operojnë në territorin e kalasë do …

Find out more »

19:00

ART nga Yasmina Reza

May 19 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Premierë në Metropol! ART nga Yasmina Reza ART vepra e shkruar nga autorja franceze Yasmine Reza, e njohur dhe e vlerësuar me çmime të ndryshme vjen premierë së shpejti në Teatrin Metropol. “ART”, kjo komedi e përkthyer në më shumë se 30 gjuhë të ndryshme, do të vihet në skenë nga regjisori Kriks Dumo. Vepra …

Find out more »

Engjëjt e Amerikës

May 19 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të dy javëve të para, rikthehet "Engjëjt e Amerikës" në datat 16-17-18-19 Maj, ora 19:00, në arTurbina. 👉Rezervimet në ☎️04 222 30 22 ⏰09:00-13:00 dhe 16:00-19:00. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin …

Find out more »
+ Export Events