Loading Events

Events for 17/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

09:30

Fytyra e “Armikut të Popullit” Gjatë Diktatures

May 17 @ 09:30 - 19:00

AIDSSh, ISKK, IH/QSA, IIPP, MHK organizojnë Konferencën Ndërkombëtare Shkencore me temë: "Fytyra e ‘armikut të popullit’ gjatë diktaturës së proletariatit në Shqipëri (1944-1990)" Jeni të ftuar të ndiqni punimet e studiuesve vendas e të huaj, të organizuar në panele të punës shkencore dhe kujtesës. Me 17 Maj 2019 tek Muzeu Historik Kombëtar: Ceremonia e hapjes, …

Find out more »

18:00

Ekspozite personale ” E Pa perfunduar” Marsi Xhixha

May 17 @ 18:00 - 20:00

Pafundësia gjëndet brënda trupit të njeriut, në botën e figurshme të shpresës, në botën e marrëzisë njerëzore, në botën e urrejtjes, në botën e veprave të mira, por në pafundësinë që shohim të gjithë dhe që përmbledh të gjitha kategoritë e lart përmendura, është “QIELLI“ i pranishëm.. Mëngjes, drekë, darkë.. Blu, e bardhë, portokalli, e …

Find out more »

18:30

Teatri i Kukullave në Toptani

May 17 @ 18:30 - 20:00

Festa nuk mbaron asnjëherë në #ToptaniShoppingCenter. Tek ne çdo mbasdite e së premtes i dedikohet miqve tanë më të vegjël. Atmosferë e gëzueshme, tullumbace, face painting dhe një shfaqe e përgatitur me shumë dashuri. Ju presim në ditën tuaj të preferuar të javës, në zemër të Tiranës, në 18:30! https://www.facebook.com/events/310306639653603/?event_time_id=310306672986933

Find out more »

19:00

ART nga Yasmina Reza

May 17 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Premierë në Metropol! ART nga Yasmina Reza ART vepra e shkruar nga autorja franceze Yasmine Reza, e njohur dhe e vlerësuar me çmime të ndryshme vjen premierë së shpejti në Teatrin Metropol. “ART”, kjo komedi e përkthyer në më shumë se 30 gjuhë të ndryshme, do të vihet në skenë nga regjisori Kriks Dumo. Vepra …

Find out more »

Engjëjt e Amerikës

May 17 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të dy javëve të para, rikthehet "Engjëjt e Amerikës" në datat 16-17-18-19 Maj, ora 19:00, në arTurbina. 👉Rezervimet në ☎️04 222 30 22 ⏰09:00-13:00 dhe 16:00-19:00. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin …

Find out more »

21:00

Shkodra Elektronike-Live act

May 17 @ 21:00 - 00:00
Destil Hostel Albania, Rr.Qemal Gurnjaku
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

https://www.facebook.com/events/688246941634235/

Find out more »
+ Export Events