Loading Events

Events for 16/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

18:00

Mbrëmja e hapjes së “Ekrani i Artit”

May 16 @ 18:00 - 23:30

Art House ka kënaqësinë t’ju ftojë në mbrëmjen e hapjes së “Ekrani i Artit” në Teatrin Migjeni, i cili këtë vit feston edhe 70 vjetorin e themelimit të tij. Programi i sivjetshmëm bën bashkë disa kontribues: festivale filmi, muze, kuratorë dhe artistë. Nata e parë do të sjellë një përzgjedhje prej tyre duke u përmbyllë …

Find out more »

Mbrëmja e hapjes së “Ekrani i Artit”

May 16 @ 18:00 - 23:30

Art House ka kënaqësinë t’ju ftojë në mbrëmjen e hapjes së “Ekrani i Artit” në Teatrin Migjeni, i cili këtë vit feston edhe 70 vjetorin e themelimit të tij. Programi i sivjetshmëm bën bashkë disa kontribues: festivale filmi, muze, kuratorë dhe artistë. Nata e parë do të sjellë një përzgjedhje prej tyre duke u përmbyllë …

Find out more »

19:00

ART nga Yasmina Reza

May 16 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Premierë në Metropol! ART nga Yasmina Reza ART vepra e shkruar nga autorja franceze Yasmine Reza, e njohur dhe e vlerësuar me çmime të ndryshme vjen premierë së shpejti në Teatrin Metropol. “ART”, kjo komedi e përkthyer në më shumë se 30 gjuhë të ndryshme, do të vihet në skenë nga regjisori Kriks Dumo. Vepra …

Find out more »

ART nga Yasmina Reza

May 16 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Premierë në Metropol! ART nga Yasmina Reza ART vepra e shkruar nga autorja franceze Yasmine Reza, e njohur dhe e vlerësuar me çmime të ndryshme vjen premierë së shpejti në Teatrin Metropol. “ART”, kjo komedi e përkthyer në më shumë se 30 gjuhë të ndryshme, do të vihet në skenë nga regjisori Kriks Dumo. Vepra …

Find out more »

Die Vermessung der Welt

May 16 @ 19:00 - 21:00
Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi, Rruga Aleksander Moisiu, Nr.78 - Kinostudio
Tirana, 1005 Albania
+ Google Map

Dy burra po eksplorojnë botën. Njëri përqendrohet në të dukshmen, tjetrën në të imagjinueshmen. Alexander von Humboldt udhëton për në Amerikën e Jugut për të matur kontinentin dhe për të zbuluar një jetë të huaj. Carl Friedrich Gauss, vjen nga një familje e varfër, hulumton në shtëpi mbi tavolinën e tij dhe bëhet një matematikan …

Find out more »

Die Vermessung der Welt

May 16 @ 19:00 - 21:00
Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi, Rruga Aleksander Moisiu, Nr.78 - Kinostudio
Tirana, 1005 Albania
+ Google Map

Dy burra po eksplorojnë botën. Njëri përqendrohet në të dukshmen, tjetrën në të imagjinueshmen. Alexander von Humboldt udhëton për në Amerikën e Jugut për të matur kontinentin dhe për të zbuluar një jetë të huaj. Carl Friedrich Gauss, vjen nga një familje e varfër, hulumton në shtëpi mbi tavolinën e tij dhe bëhet një matematikan …

Find out more »

Engjëjt e Amerikës

May 16 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të dy javëve të para, rikthehet "Engjëjt e Amerikës" në datat 16-17-18-19 Maj, ora 19:00, në arTurbina. 👉Rezervimet në ☎️04 222 30 22 ⏰09:00-13:00 dhe 16:00-19:00. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin …

Find out more »

Engjëjt e Amerikës

May 16 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të dy javëve të para, rikthehet "Engjëjt e Amerikës" në datat 16-17-18-19 Maj, ora 19:00, në arTurbina. 👉Rezervimet në ☎️04 222 30 22 ⏰09:00-13:00 dhe 16:00-19:00. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin …

Find out more »

Engjëjt e Amerikës

May 16 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të dy javëve të para, rikthehet "Engjëjt e Amerikës" në datat 16-17-18-19 Maj, ora 19:00, në arTurbina. 👉Rezervimet në ☎️04 222 30 22 ⏰09:00-13:00 dhe 16:00-19:00. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin …

Find out more »

20:00

LET’S JAZZ It ALL – Outdoor Event

May 16 @ 20:00 - 23:30

Let’s JAZZ it all Gipsy ● Swing ● Balkan by Hot Club Tirana BBQ Specialties at “Der Biergarten” Reservation is necessary and will be kept until: 20:30 +355 4 22 35 035 https://www.facebook.com/events/854618668221256/

Find out more »
+ Export Events