Loading Events

Events for 15/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

19:00

Alketa Ramaj | LUST

May 15 @ 19:00 - 22:00
Zeta Gallery, Rruga Abdyl Frasheri, P 31, A/4
Tirana, Albania
+ Google Map

ZETA ka kënaqësinë t' ju ftojë në hapjen e ekspozitës personale LUST, nga Alketa Ramaj, në kujdesin e veçantë të Odeta Stabenow Ditën e merkurë, datë 15 maj 2019, ora 19:00 LUST | Alketa Ramaj 15 maj 2019 – 31 maj 2019 ZETA - TIranë Të trajtuara si boceta, pikturat filluan të grumbulloheshin, duke dalë …

Find out more »

21:00

Jeta Pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990

May 15 @ 21:00 - 23:00

(Serbian and English with schedule below) Programi i filmit Jeta pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990 Njëzet e pesë vjet pas rënies së sistemit një partiak të vendit, ende shumë pak dihet për kinemanë shqiptare. Gjatë katër dekadave e gjysmë të sundimit komunist, krijuesit e filmave në kompleksin e Kinostudios prodhuan 232 filma të …

Find out more »
+ Export Events