Loading Events

Events for 11/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

Ongoing

Artivizëm

Më 10 Maj 2019 duke filluar nga ora 19.00, tek Tirana Expres (The alternative art space of Tirana), do të realizohet ekspozita finale e projektit ARTIVIZËM. Në këtë ekspozitë do të projektohen dokumentimi i punëve artistike të artistëve bashkohorë Alketa Ramaj, Romeo Kodra, Ergin Zaloshnja, Sokol Peçi, Ani Muraku, Jorgjia Kallo, Ajet Rira. Programi - …

Find out more »

Tirana goes LOCO Dice / UNUM Festival

May 10 @ 22:00 - May 11 @ 07:00

The magical, blissful dream of UNUM Festival is slowly creeping in the calendar, making the buildupthrough pre-parties more and more exciting. So far, the news for the upcoming festival at Rana e Hedhun beach in Shengjin has reached every corner of the globe. The four-day, three-night gathering to become ONE has garnered so much attention, …

Find out more »

10:00

4th Edition, Food & Drink Festival 2019

May 11 @ 10:00 - 20:00
Expocity Albania, Autostrada Tirane-Durres, km 8, godina Expo City (ish Autocity), respesioni Grup, Tirane 1032
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

4th Edition, Food & Drink Festival 2019! May 10-12, 2019 at Expocity Albania! With the support of: Ministry of Agriculture and Rural Development Platinium Sponsor: AKU ( Autoriteti Kombetar i Ushqimit ) Silver Partner: Big Market Save the date! For more info, please contact: marketing@expocity.al *** Edicioni 4rt, Food & Drink Festival 2019! Ne datat …

Find out more »

14:00

Urban Roots & The Balkanista Spring Bazaar

May 11 @ 14:00 - 19:00

Following the success of the Christmas Market, we decided to hold another event for you, this time to celebrate the spring! Bringing together a fine selection of local artisans, we will give them an opportunity to showcase their goods. We will also be raising money for two local charities- Useful to Albanian Women and Food …

Find out more »

21:00

Jeta Pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990

May 11 @ 21:00 - 23:00

(Serbian and English with schedule below) Programi i filmit Jeta pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990 Njëzet e pesë vjet pas rënies së sistemit një partiak të vendit, ende shumë pak dihet për kinemanë shqiptare. Gjatë katër dekadave e gjysmë të sundimit komunist, krijuesit e filmave në kompleksin e Kinostudios prodhuan 232 filma të …

Find out more »
+ Export Events