Loading Events

Events for 08/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

19:00

Piccolo Buddha di Bernardo Bertolucci

Rassegna Bertolucci CineClub dell’Istituto - Incontri in Biblioteca Piccolo Buddha di Bernardo Bertolucci Con/Me Bridget Fonda, Keanu Reeves, Ying Roucheng, Chris Isaak, Alex Wiesendanger, Jo Champa Fantastico/Fantazi - Italia, 1993, 132’ Un monaco tibetano, Lama Norbu, si reca a Seattle per far visita a un bambino di nome Jesse: secondo l'interpretazione di alcuni segni lasciati …

Find out more »

Recital Violine Piano A. Kadesha -M.Gjollma

Koncert recital Violine- Piano " Nostalgji.." ARBEN KADESHA -VIOLINE MARIN GJOLLMA -PIANO Programi : 1-P. Hindemith Sonate in Es Nr.1 op.11 for violin and piano 2-P. Gaci Balada for violin and piano 3-R.Schumann Papillon op.2 for piano 4-H.Wieniawski Legende op.17 for violin and piano 5-H.Wieniawski Polonaise brillante Nr.2 op.21 for violin and piano ------------------ Pushim …

Find out more »

21:00

Jeta Pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990

May 8 @ 21:00 - 23:00

(Serbian and English with schedule below) Programi i filmit Jeta pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990 Njëzet e pesë vjet pas rënies së sistemit një partiak të vendit, ende shumë pak dihet për kinemanë shqiptare. Gjatë katër dekadave e gjysmë të sundimit komunist, krijuesit e filmave në kompleksin e Kinostudios prodhuan 232 filma të …

Find out more »
+ Export Events