Loading Events

Events for 06/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

Dita e Luleve në Shkodër

May 6
|Recurring Event (See all)

An event every year that begins at 01:00 on day 6 of May, repeating indefinitely

Shkodër, Shkodër
Shkodër, Albania
+ Google Map
Dita_Luleve

Dita e Luleve në Shkodër   6-Maji në Shkodër festohet si dita e luleve. Shkodra ka më shumë se 150 tekste këngësh ku flitet për lulet, ndërkohë që dhe piktorët shkodranë kanë krijuar dhjetëra tablo me lulet. Dita e luleve njihet si dita e ripërtëritjes ndërkohë që Shkodra në shekuj e ka ruajtur traditën e …

Find out more »

09:30

Re-Debate 4.1 – Finalja e Kampionatit Kombëtar të Debatit

Në datat 5 dhe 6 Maj në Tiranë, për të dytin vit do të organizohet Faza Finale e Kampionatit Kombëtar të Debatit që do të përbyllë projektin Re-Debate 4.1 – “Rigjallërimi i Kulturës së Debatit”, i cili zbatohet nga Organizata LIBURNETIK në partneritet me Kongresin Rinor Kombëtar, me mbështetjen e Fondacioni Shoqëria e Hapur për …

Find out more »
+ Export Events