Loading Events

Events for 05/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

Dita e Luleve në Shkodër

May 6
|Recurring Event (See all)

An event every year that begins at 01:00 on day 6 of May, repeating indefinitely

Shkodër, Shkodër
Shkodër, Albania
+ Google Map
Dita_Luleve

Dita e Luleve në Shkodër   6-Maji në Shkodër festohet si dita e luleve. Shkodra ka më shumë se 150 tekste këngësh ku flitet për lulet, ndërkohë që dhe piktorët shkodranë kanë krijuar dhjetëra tablo me lulet. Dita e luleve njihet si dita e ripërtëritjes ndërkohë që Shkodra në shekuj e ka ruajtur traditën e …

Find out more »

Ongoing

Albanian Climbing Festival 5th Edition

May 3 @ 16:00 - May 5 @ 18:01

Here we are again, on the 5th edition of the biggest event of climbing in Albania. Join us for a weekend full of climbers, music, yoga, slackline and much more. Remember, by joining the Albanian Climbing Festival, you will become a contributer of the development of routes in Albania! https://www.facebook.com/events/331685674214704/

Find out more »

08:00

5 Maj – Dita pa makina

May 5 @ 08:00 - 22:00

SHESHI “SKËNDERBEJ” - -Ora 09:00 - 20:00 Kori i Liceut Artistik Vendosja e skulpturave të Partizanëve. Minipoligon qitje dhe Paintball. Cooking Zone Panairi i Organizatave Rinore. Aktivitetet e EcoTirana Panairi i Librit. Panairi i Ministrisë së Bujqësisë. Shfaqje e filmave të vjetër shqiptarë me temë nga LANÇ. Panair Agjencia Kombëtare e Turizmit. BULEVARDI “DËSHMORËT E …

Find out more »

09:30

Re-Debate 4.1 – Finalja e Kampionatit Kombëtar të Debatit

Në datat 5 dhe 6 Maj në Tiranë, për të dytin vit do të organizohet Faza Finale e Kampionatit Kombëtar të Debatit që do të përbyllë projektin Re-Debate 4.1 – “Rigjallërimi i Kulturës së Debatit”, i cili zbatohet nga Organizata LIBURNETIK në partneritet me Kongresin Rinor Kombëtar, me mbështetjen e Fondacioni Shoqëria e Hapur për …

Find out more »

Re-Debate 4.1 – Finalja e Kampionatit Kombëtar të Debatit

Në datat 5 dhe 6 Maj në Tiranë, për të dytin vit do të organizohet Faza Finale e Kampionatit Kombëtar të Debatit që do të përbyllë projektin Re-Debate 4.1 – “Rigjallërimi i Kulturës së Debatit”, i cili zbatohet nga Organizata LIBURNETIK në partneritet me Kongresin Rinor Kombëtar, me mbështetjen e Fondacioni Shoqëria e Hapur për …

Find out more »

10:00

Festivali i Artistëve të Rrugës “në Radio”

May 5 @ 10:00 - 23:55

5 Maj 2019 Prej orës 10:00, deri në 23:59 Rruga "Kont Urani" do të gëlojë prej artit të disiplinave të ndryshme! Një Festival që mbledh për herë të parë artistë të rinj e të njohur, për të performuar në rrugë, në mbrojtje të Monumentit të Kulturës Radio Tirana! Sigurohu që të vish! ? Ka vend …

Find out more »

11:00

Giardini Di Plastica nga Teatro Koreja

May 5 @ 11:00 - 12:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, me mbështetjen e Instituti Italian I Kultures dhe në bashkëpunim me Teatro Koreja nga Lecce – Italy, sjellin për të parën herë në Tiranë për publikun e vogël e të madh shfaqjen teatrale “GIARDINI DI PLASTICA”, produksioni spektakolar I Koreja, I cili do të nxisë fantazinë dhe imagjinatën e …

Find out more »

19:00

Engjëjt e Amerikës

May 5 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të premierës, Teatri Kombëtar sjell veprën madhore të Tony Kushner, me regji nga Arben Kumbaro në datat 2-3-4-5 Maj, ora 19:00, në arTurbina. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin dhe për të …

Find out more »

Giardini Di Plastica nga Teatro Koreja

May 5 @ 19:00 - 20:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, me mbështetjen e Instituti Italian I Kultures dhe në bashkëpunim me Teatro Koreja nga Lecce – Italy, sjellin për të parën herë në Tiranë për publikun e vogël e të madh shfaqjen teatrale “GIARDINI DI PLASTICA”, produksioni spektakolar I Koreja, I cili do të nxisë fantazinë dhe imagjinatën e …

Find out more »
+ Export Events