Loading Events

Events for 04/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

Ongoing

Albanian Climbing Festival 5th Edition

May 3 @ 16:00 - May 5 @ 18:01

Here we are again, on the 5th edition of the biggest event of climbing in Albania. Join us for a weekend full of climbers, music, yoga, slackline and much more. Remember, by joining the Albanian Climbing Festival, you will become a contributer of the development of routes in Albania! https://www.facebook.com/events/331685674214704/

Find out more »

11:00

Giardini Di Plastica nga Teatro Koreja

May 4 @ 11:00 - 12:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, me mbështetjen e Instituti Italian I Kultures dhe në bashkëpunim me Teatro Koreja nga Lecce – Italy, sjellin për të parën herë në Tiranë për publikun e vogël e të madh shfaqjen teatrale “GIARDINI DI PLASTICA”, produksioni spektakolar I Koreja, I cili do të nxisë fantazinë dhe imagjinatën e …

Find out more »

Giardini Di Plastica nga Teatro Koreja

May 4 @ 11:00 - 12:00
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, me mbështetjen e Instituti Italian I Kultures dhe në bashkëpunim me Teatro Koreja nga Lecce – Italy, sjellin për të parën herë në Tiranë për publikun e vogël e të madh shfaqjen teatrale “GIARDINI DI PLASTICA”, produksioni spektakolar I Koreja, I cili do të nxisë fantazinë dhe imagjinatën e …

Find out more »

19:00

Rrugëtim Bach

May 4 @ 19:00 - 20:30
Kisha Katolike Zemra e Krishtit, Kisha Katolike Zemra e Krishtit
Tirana, Albania
+ Google Map

“Rrugëtim Bach” është një koncert me pjesë të mrekullueshme nga J.S.Bach, i vënë në skenë nga “Orkestra e Dhomës Shqiptare”, “Kori i Universitetit të Arteve”, nën drejtimin e Dirigjentit të mirnjohur argjentino-zviceran Z. Facuno Agudin. Koncerti do të zhvillohet në Tiranë në datën 4 maj 2019. Një ndër veçantitë e këtij formati, tashmë shumë i …

Find out more »

Ditari i Ana Frank

May 4 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

"Ditari i Ana Frank" vjen në Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana prej dt. 17 Prill. Autor: Frances Goodrich dhe Albert Hackett Regjia: Armela Demaj Interpretojnë: Bruno Shllaku, Dinorah Beqiraj, Edvin Mustafa, Erdet Miraka, Ezra Vogli, Ketjona Pecnikaj, Klea Konomi, Mario Bali, Marius Dhrami, Marjana Kondi, Myzafer Zifla, Paola Xhafa, Roerd Toçe, Sara Koçi, Sedmir …

Find out more »

Engjëjt e Amerikës

May 4 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të premierës, Teatri Kombëtar sjell veprën madhore të Tony Kushner, me regji nga Arben Kumbaro në datat 2-3-4-5 Maj, ora 19:00, në arTurbina. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin dhe për të …

Find out more »

Ditari i Ana Frank

May 4 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

"Ditari i Ana Frank" vjen në Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana prej dt. 17 Prill. Autor: Frances Goodrich dhe Albert Hackett Regjia: Armela Demaj Interpretojnë: Bruno Shllaku, Dinorah Beqiraj, Edvin Mustafa, Erdet Miraka, Ezra Vogli, Ketjona Pecnikaj, Klea Konomi, Mario Bali, Marius Dhrami, Marjana Kondi, Myzafer Zifla, Paola Xhafa, Roerd Toçe, Sara Koçi, Sedmir …

Find out more »

Engjëjt e Amerikës

May 4 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të premierës, Teatri Kombëtar sjell veprën madhore të Tony Kushner, me regji nga Arben Kumbaro në datat 2-3-4-5 Maj, ora 19:00, në arTurbina. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin dhe për të …

Find out more »

21:00

Jeta Pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990

May 4 @ 21:00 - 23:00

(Serbian and English with schedule below) Programi i filmit Jeta pas Enverit: Kinematografia shqiptare e viteve 1990 Njëzet e pesë vjet pas rënies së sistemit një partiak të vendit, ende shumë pak dihet për kinemanë shqiptare. Gjatë katër dekadave e gjysmë të sundimit komunist, krijuesit e filmave në kompleksin e Kinostudios prodhuan 232 filma të …

Find out more »
+ Export Events