Loading Events

Events for 03/05/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

16:00

Albanian Climbing Festival 5th Edition

May 3 @ 16:00 - May 5 @ 18:01

Here we are again, on the 5th edition of the biggest event of climbing in Albania. Join us for a weekend full of climbers, music, yoga, slackline and much more. Remember, by joining the Albanian Climbing Festival, you will become a contributer of the development of routes in Albania! https://www.facebook.com/events/331685674214704/

Find out more »

19:00

Ditari i Ana Frank

May 3 @ 19:00 - 20:30
Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

"Ditari i Ana Frank" vjen në Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana prej dt. 17 Prill. Autor: Frances Goodrich dhe Albert Hackett Regjia: Armela Demaj Interpretojnë: Bruno Shllaku, Dinorah Beqiraj, Edvin Mustafa, Erdet Miraka, Ezra Vogli, Ketjona Pecnikaj, Klea Konomi, Mario Bali, Marius Dhrami, Marjana Kondi, Myzafer Zifla, Paola Xhafa, Roerd Toçe, Sara Koçi, Sedmir …

Find out more »

Axis Mundi Trilogy

May 3 @ 19:00 - 20:30
Kinema Millennium, Murat Toptani
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

Axis Mundi Trilogy - film bashkëkohor projeksioni në Kinema Millennium ora 19.00 dt 03 maj 2019 - Hyrja e lirë artist Stefano Romano kurator Klod Dedja Stefano Romano është artist i artit bashkëkohor italian, i cili prej disa vitesh operon me artin e tij në Tiranë – Shqipëri, duke hulumtuar gjithashtu në territorin e Ballkanit …

Find out more »

Engjëjt e Amerikës

May 3 @ 19:00 - 21:00

Pas suksesit të premierës, Teatri Kombëtar sjell veprën madhore të Tony Kushner, me regji nga Arben Kumbaro në datat 2-3-4-5 Maj, ora 19:00, në arTurbina. "Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa "Engjëjt e Amerikës". Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin dhe për të …

Find out more »
+ Export Events