Loading Events

Events for 30/04/2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

All Day

Mbro dhe Promovo

April 22 - May 31
Mbro dhe Promovo-calendar.Al

Mbro dhe Promovo Organizata Argjiro çel konkursin Mbro & Promovo, edicioni III  Deri në 31.05.2019 është afati për të sjellë punët tuaja më të mira në adresën e emailit : mbrodhepromovo@gmail.com. Jeni i apasionuar pas fotografisë? Keni dëshirë të fiksoni në aparatin apo celularin tuaj një moment të veçantë, një monument historik, një bukuri natyrore, …

Find out more »

Balkan Jazz Show Case Festival

April 29 - April 30
Hotel Rogner, Rogner Hotel, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania
+ Google Map

Balkan Jazz Show Case Festival Second Edition Tiranë, - 29, 30 prill Hotel Rogner   Qendra Albanian Jazz Society, sjell edicioni e II-te te një Festivali të vecantë, që muzikën e ndërthur me komunikimin, shkëmbimin dhe lartësimin e eksperiencave më të mira simotra në vendet ballkanike, Tirana shton në katalogun e aktiviteteve ndërballkanike një eventiment …

Find out more »

International Jazz Day

April 30
|Recurring Event (See all)

An event every year that begins at 01:00 on day 30 of April, repeating indefinitely

Albania + Google Map
International Jazz Day-calendar.Al

International Jazz Day is a yearly event on 30 April   International Jazz Day is a yearly event on 30 April, organized by UNESCO to celebrate “the virtues of jazz as an educational tool, and a force for peace, unity, dialogue and enhanced cooperation among people.” The Day was proclaimed during the UNESCO General Conference in November 2011. The first …

Find out more »
+ Export Events