Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ritfolk Reunion – 8 Qershor

June 8 @ 21:00 - 23:00

Ritfolk është një emër që natyrshëm vjen ndërmend kur flitet për muzikën bashkëkohore shqiptare dhe për ato pak gjëra që nxisnin vlerë e shpresë në dekadën e errët të viteve 90. Tekstet dhe muzika e tyre janë një nga dëshmitë më të ndjera dhe autentike të strukturës emocionale, ëndrrave, shpresave e zhgënjimeve të një brezi.
Në datë 8 Qershor, mbas gati dy dekadash Ritfolk risjellin repertorin e tyre të plotë në një koncert unik për publikun kryeqytetas në sallën e “Qendrës Kulturore Katedralja Orthodhokse”.
Biletat mund të blihen nëpërmjet EasyPay duke filluar nga data 20 maj.

Sponsor gjeneral: ABI Bank
Mbështetur nga Bashkia Tiranë
Organizuar në bashkëpunim me Turtle Fest Events
Foto kortezi nga Ergys Zhabjaku

https://www.facebook.com/events/851140601887652/

Details

Date:
June 8
Time:
21:00 - 23:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/851140601887652/

Organizer

Ritfolk
Email:
noreply@facebookmail.com