Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Proyección de la pelicula española 10.000 km

May 31 @ 19:00 - 22:00

‭10.000 km ‬
‭Regjizor : Carlos Marques-Marcet‬
‭Sinopsis‬
‭Alexandra dhe Sergi vendosën të kenë një fëmijë, por planet e tyre dështojnë kur Aleksandra merr një ofertë pune për në Los Angeles, ofertë të cilën nuk mund ta refuzonte. Duke e kuptuar që kjo mund të jetë mundësia e fundit që Aleksandra kishte për të rifilluar karrierën e saj fotografike, çifti vendos të pezullojë çdo plan të tyre për një vit. Megjithëse 10.000 km larg, Aleksandra dhe Sergi duhet të besojnë në komunikimin virtual për të mbajtur gjallë flakën e marrëdhënies të tyre, por tashmë realitetet më jetësore nuk i ndajnë më me njëri-tjetrin edhe afrimiteti midis tyre fillon dhe zbehet. Teknologjia, e destinuar për të afruar botën, mund edhe ta shkatërrojë atë‬.
Hyrja: Falas

‭***‬
‭10.000 km ‬
‭Director: Carlos Marques-Marcet‬
‭Sinopsis‬
‭Alexandra y Sergi han decidido tener un bebé, pero sus planes se ven frustrados cuando Alex recibe una oferta de trabajo que no puede rechazar para ir a Los Ángeles.‬
‭Entendiendo que esta puede ser la última oportunidad que tiene Alex para relanzar su carrera fotográfica, la pareja decide dejar sus planes en suspenso durante un año.‬
‭Separados por 10.000 kilómetros, Alex y Sergi deben confiar en la comunicación virtual para mantener viva la llama de su relación. Pero con sus realidades ya no compartidas y el contacto entre ellas se ha ido, la tecnología que supuestamente ‬ha acercado el mundo puede hacerlas pedazos.
Entrada: Libre

https://www.facebook.com/events/2457302341168411/

Details

Date:
May 31
Time:
19:00 - 22:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/2457302341168411/

Organizer

Embajada de España en Albania
Email:
noreply@facebookmail.com

Venue

Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi
Rruga Aleksander Moisiu, Nr.78 - Kinostudio
Tirana, 1005 Albania
+ Google Map