Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Pikaloshja dhe Zigzagu

February 9 @ 11:00 - 12:00

Pikaloshja dhe Zigzagu - Premiera e re për fëmijëNjë pjesë nga Linda Hartzell dhe Mark PerryTeatri Metropol i shton një tjetër shfaqje interaktive repertorit të dedikuar grupmoshës 2-6 vjec nën moton “Edukojmë me teatër”. Një pikaloshe bukuroshe dhe Zigzagu çamarrok do të mësojnë se si të respektojnë njëri-tjetrin, gjatë lojërave dhe nepermjet këshillave në shfaqje. Po kush do të jetë mësuesja e tyre? Nuk po jua themi të gjitha këtu. Ju presim në shfaqjen plot argëtim, energji dhe harmoni çdo të shtunë e të dielë, ora 11:00 në teatrin Metropol.Pikaloshja dhe Zigzagu nga Linda Hartzell dhe Mark PerryPerktheu: Klodjana KecoRegjisore: Suela XhonuziInterpretojnë: Sara Koci, Erdet Miraka, Rexhina Mollaymeri, Amri HasanlliuFormulimi muzikor: Amri HasanlliuSkena: Aleksander NikolliKostumet: Frenci GjeraciKukullat: Klajdi YmeriInfo & Rezervime:☎️ +355 67 227 0668🌐 http://www.teatrimetropol.alhttps://www.facebook.com/events/806855496463313/?event_time_id=806855509796645

Details

Date:
February 9
Time:
11:00 - 12:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/806855496463313/?event_time_id=806855509796645

Organizer

Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana
Email:
noreply@facebookmail.com