Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Muaji i Muzeut

May 1 - May 31

Muaji i Muzeut

01 - 31 Maj
Muzetë janë pjesë e kujtesës, na rrëfejnë prej nga vijmë e ku duhet të shkojmë.

Me shpresën se shumë shpejt do të mund të rikthehemi për të vizituar fizikisht muzetë, por edhe për të qenë sa më pranë publikut virtualisht, muaji Maj u pagëzua si Muaji i Muzeve.

📲Je i/e ftur të ndjekësh në rrjete sociale për të zbuluar copëza nga thesaret, shpërndarë në muzetë tanë, ture virtuale që do të na japin mundësinë të udhëtojmë në të gjithë muzetë e botës, si edhe kuriozitete e guida të përshtatura për më të vegjlit në kuadër të programit “Edukimi përmes Kulturës”.

–  Muzeu Historik Shkoder, Muzeu Historik dhe Etnografik, Krujë, MUZEU Arkeologjik Apoloni, Muzeu Kombëtar i Fotografisë "Marubi", Muzeu Kombetar "Shtepia me Gjethe", Muzeu i Artit Mesjetar, Muzeu Kombetar i Pavaresise Vlore, Muzeu Historik Kombetar und Muzeu Arkeologjik Durrës.

Venue

Albania
Albania + Google Map