Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Misioni i bletëve

February 8 @ 11:00 - 11:45

"MISIONI I BLETËVE"Autor dhe regjisor: Ledian GjeciSkenograf: Beqo NanajKostumografe: Sofi KaraAktorë: Alba Shtëmbari, Ermir Hoxhaj,deljana Topulli, Françesk Hysi, Silva Likaj, Aleksandër Mitrollari.“Misioni i bletëve” është shfaqja më e re për vogëlushët që vjen premierë në skenën tonë duke filluar nga data 18-19 Janar. Kjo vepër nëpërmjet argëtimit të fëmijëve dhe edukimit të tyre me teatër, synon t’u prëçojë atyre dy temave të rëndemësishme që janë: të këqinjtë e pësojnë gjithmon, dhe rëndësia e të ngrënit shëndetshëm.Personazhet kryesorë janë një koloni bletësh. Ato shërojnë e i japin jetë të gjitha kafshëve të sëmura të pyllit nëpërmjet mjaltit dhe qumshtit të tyre çudibërës. Mirëpo puna shëruese e bletëve e shqetëson tejmase Mbretin Brumbull, të cilit i ka ngordhur urije gjithë ushtria e insekteve. Meqë kafshët nuk sëmuren më dhe jetojnë, insektet nuk kanë mish për të ngrënë. Atëherë Mbreti Brumbull merr ushtaren e tij Grerzën dhe sëbashku nisin një plan të lig për mposhtjen e kolonisë së bletëve...https://www.facebook.com/events/756782774808158/?event_time_id=756782791474823

Details

Date:
February 8
Time:
11:00 - 11:45
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/756782774808158/?event_time_id=756782791474823

Organizer

Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli
Email:
noreply@facebookmail.com

Venue

Albania + Google Map