Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Këngët e Liqenit

May 31 @ 20:00 - 23:00

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit çel festimet e Vitit Jubilar me koncertin live “Këngët e Liqenit”. Ben Duro & friends mbledhin në Amfiteatrin e Tiranës me 31 maj jo vetëm nostalgjikët, por edhe këdo që do të dëgjojë muzikë të mirë dhe origjinale. Këngët e viteve 80 që ky grup artistësh interpretoi te Parku i Liqenit, jashtë sallave të mbyllura e kontrolluara, ishin një shkëndijë lirie dhe rebelizmi.
Këngët e liqenit janë tipike tingull i pastër shqiptar, janë melodi që nuk do të vdesin kurrë, sepse janë origjinale, nuk janë kopje të asnjë rryme dhe komercializmi. Ben Duro & Friends, vijnë në Amfiteatrin e Tiranës me një repertor nostalgjik.
31 Maj 2019 @ Amfiteatri i Tiranës
*Biletat e shitura për datën 17 janë të vlefshme dhe për datën e zhvillimit të festivalit, 31 Maj.

https://www.facebook.com/events/1555700281228107/

Details

Date:
May 31
Time:
20:00 - 23:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/1555700281228107/

Organizer

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë
Email:
noreply@facebookmail.com