Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Giardini Di Plastica nga Teatro Koreja

May 5 @ 11:00 - 12:00

Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, me mbështetjen e Instituti Italian I Kultures dhe në bashkëpunim me Teatro Koreja nga Lecce – Italy, sjellin për të parën herë në Tiranë për publikun e vogël e të madh shfaqjen teatrale “GIARDINI DI PLASTICA”, produksioni spektakolar I Koreja, I cili do të nxisë fantazinë dhe imagjinatën e publikut të kryeqytetit duke I prezantuar botë të reja magjepsëse plot ngjyra dhe drita në datat 4 Maj, ora 11:00 (e shtunë) dhe 5 Maj, në dy shfaqje, ora 11:00 dhe 19:00 (e dielë).


www.teatrokoreja.it

Regjia: Salvatore Tramacere
Interpretojnë: Giovanni De Monte, Alessandra Crocco, Maria Rosaria Ponzetta

Rezervoni sa më parë, vendet janë të limituara!
Kontakto +355 67 227 0668 ose rezervo në www.teatrimetropol.al

Ju mirëpresim!

https://www.facebook.com/events/378516769421364/?event_time_id=378516776088030

Details

Date:
May 5
Time:
11:00 - 12:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/378516769421364/?event_time_id=378516776088030

Organizer

Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana
Email:
noreply@facebookmail.com