Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

GALAKSIA”(Skena nga nje ekzekutim)

February 7 @ 15:00 - 18:00

Në vitin 1571 Venediku ka arritur një fitore të madhe në Betejën e Lepantos. Artistja Galaktia është përzgjedhur për të portretizuar këtë triumf, por ajo mbush një tablo të stërmadhe me dhunë, vuajtje dhe vdekje. Një betejë tjetër duket se po nis mes artistes dhe shtetit. Me Galaktian që qëndron e palëkundur përballë këtij rreziku, ju do magjepseni më forcën e artit dhe penelave!Premierë absolute datë 7-8-9 Shkurt 2020, në sallën e madhe 400, ArTurbina. Nën regjinë e Rovena Lule Kuka, ju mirëpresim së shpejti. Rezervimi dhe shitja e biletave ka filluar!☎ Rezervimet: 04 222 30 22⏰Orari biletarisë 09:00-13:00 dhe 16:00-19:00.🎫E Premte, E Shtunë, E Dielë: 5⃣0⃣0⃣ Lekë🎫👨‍🎓👩‍🎓Tarifat e reduktuara për studentët e pajisur me kartë studenti:🎫 E Premte, E Shtunë, E Dielë: 2⃣5⃣0⃣ Lekëhttps://www.facebook.com/events/192602718554592/?event_time_id=192602765221254

Details

Date:
February 7
Time:
15:00 - 18:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/192602718554592/?event_time_id=192602765221254

Organizer

Teatri Kombetar
Email:
noreply@facebookmail.com