Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Festivali i Artistëve të Rrugës “në Radio”

May 5 @ 10:00 - 23:55

5 Maj 2019
Prej orës 10:00, deri në 23:59
Rruga "Kont Urani"
do të gëlojë prej artit të disiplinave të ndryshme!

Një Festival që mbledh për herë të parë artistë të rinj e të njohur,
për të performuar në rrugë,
në mbrojtje të Monumentit të Kulturës Radio Tirana!

Sigurohu që të vish! ?
Ka vend dhe për ty - pa pagesë madje!

Program:
"Heartbeating city" - sound installation (Belgjikë)
@franko_dine_ - mural art (Shqipëri)
@deejayacademyalbania - music marathon (Shqipëri)
Forum arkitektësh - arch art (Shqipëri) @albcanaj @erisanesimi
@dandydanno_diva_g_ - comedians (Itali)
@lorenckerciku - graffiti (Shqipëri)
@tanbrama - hip hop battle (Shqipëri)
Foto arkiva - exhibition (Shqipëri)
@franckoruni & @stenaldomehilli - voice (Shqipëri)
@arimasteracademy - taekwondo (Shqipëri)
@kristikarkanaqe - workshop (Shqipëri)
@endri.beqo - caricature (Shqipëri)
@worldofdance_studio - kids (Shqipëri)
@klausorra - doodle (Shqipëri)
Banda e Qytetit - instrumentalists (Shqipëri)
"Të gjithë me huqe" - youth theater (Shqipëri) @rexhinamollaymeri
@te.latini - dance (Shqipëri)
@cirkukombetar - performance (Shqipëri)
@flogertshatraj - violin (Shqipëri)
@ardian_tafaj_fit & @l.zekthi - street defense art (Shqipëri)
@ervis.likmeta - pole dance (Greqi)
@arty_hi - rollerblader (Shqipëri)
@offchestra - live band (Kosovë)

Light Projection, Street Food, Beer Pong

@doart.al @ministriakultures @elva.margariti @dekor_tirana @henrilcule @cirkukombetar @cilisajmir @aprtirana @erinfino
@a7brandstudio @genial_reklama @haburgertirana @nouvellevaguetirana @bossanova_cocktail_van @birratirana @prosoundrental @ Tirana, Albania

https://www.facebook.com/events/410709043095061/

Details

Date:
May 5
Time:
10:00 - 23:55
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/410709043095061/

Organizer

DoArt
Email:
noreply@facebookmail.com