Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ferdinand

June 1 @ 10:30 - 11:30

Autori : Munro Leaf
Regjia dhe përkthimi : Ina Morinaj
Kostumografia : Sofi Kara
Skenografia : Beqo Nanaj
Interpretojnë : Klejdi Metaj, Elona Mamo, Juxhin Plovishti, Ergys Çekrezi, Urim Aliaj, Lejda Çeli.

Ju ftojmë në një histori të mrekullueshme. Një histori aspak si të tjerat , një histori që flet për guximin, dashurinë dhe mbi të gjitha për miqësinë. Kjo është historia e Ferdinandit, një Dem i vogël me zemër të madhe, një dem që nuk i pëlqen të ndeshet por i pëlqejnë lulet.
Kur Ferdinandin e ngatërrojnë me për një bishë të frikshme, e kthejnë në fermën e demave.
A do mundet ai të kthehet në shtëpi dhe të ndryshojë gjërat një herë e përgjithmonë?
Një histori plot aventura, aksion dhe ritëm. Personazhe fantastike, në rrethana të jashtëzakonshme.

https://www.facebook.com/events/1992022270926804/?event_time_id=1992022317593466

Details

Date:
June 1
Time:
10:30 - 11:30
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/1992022270926804/?event_time_id=1992022317593466

Organizer

Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli
Email:
noreply@facebookmail.com