Loading Events

« All Events

Ekspozite personale ” E Pa perfunduar” Marsi Xhixha

May 24 @ 18:00 - 20:00

Pafundësia gjëndet brënda trupit të njeriut, në botën e figurshme të shpresës, në botën e marrëzisë njerëzore, në botën e urrejtjes, në botën e veprave të mira, por në pafundësinë që shohim të gjithë dhe që përmbledh të gjitha kategoritë e lart përmendura, është “QIELLI“ i pranishëm..
Mëngjes, drekë, darkë..
Blu, e bardhë, portokalli, e verdhë, gri, e zezë..
Një hallkë zinxhiri sjell tjetrën, nuk ka limit.
Ekziston e PAPËRFUNDUARA.
Marsi Xhixha

https://www.facebook.com/events/315823139090751/

Details

Date:
May 24
Time:
18:00 - 20:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/315823139090751/

Organizer

Tirana Art
Email:
noreply@facebookmail.com

Venue

Tirana Art