Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Armaldo Kllogjeri në Amfiteatër

May 30 @ 20:00 - 23:00

Tenori Armaldo Kllogjeri, një prej zërave më të bukur dhe potentë të artit operistik shqiptar, ngjitet në skenën e Amfiteatrit të Tiranës shoqëruar nga 45 instrumentistë profesionistë të orkestrës së TKOB. Në këtë mbrëmje gala tenori do sjellë për publikun do të sjellë arie nga më të njohurat nga repertori operistik botëror, këngë napolitane, ruse, greke, hite të këngëve shqiptare në vite, aq të dashura për publikun.
E ftuar e mbrëmjes soprano Ramona Tullumani dhe Mjeshtër Dirigjent, Gridi Kraja.
Super Mbrëmje e Hiteve Operistike Botërore në Amfiteatër më 30 Maj ora 20:00.
*Biletat për koncertin mund t'i gjeni edhe pranë Amfiteatrit të Tiranës.

https://www.facebook.com/events/285293019089640/

Details

Date:
May 30
Time:
20:00 - 23:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/285293019089640/

Organizer

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë
Email:
noreply@facebookmail.com