Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Albanian Pop Rock Duets

June 2 @ 19:30 - 22:30

Duetet më të mira të muzikës së lehtë shqiptare deri në fund të viteve ‘90-të, do të vijnë me orkestracione të reja, mbrëmjen e 2 qershorit në Amfiteatrin e Tiranës.
Repertor i zgjedhur nga Aleksandër Gjoka e Aurela Gaçe, Ledina Çelo e Sabri Fejzullahu, Fitnete Tuda, Parashqevi Simaku, Nertila Koka etj, do të interpretohen nga një gjeneratë më e re këngëtarësh, midis të cilëve Orgesa Zaimi, Evi Reçi, Kamela Islamaj, Era Rusi, Mateus Frroku, Luiz Ejlli etj.
Elegancë harqesh dhe forcë instrumentesh elektrike, bashkojnë në këtë ngjarje muzikore artistët e rinj përballë krijuesve të këtyre këngëve të arta të muzikës shqiptare, të cilët këtë herë, janë spektatorë të rradhëve të para, duke ndjekur me emocion se si kënga e tyre mund të jetojë gjatë në kohë e të zërë vend në breza të rinj.
*Biletat gjenden në myticket.al dhe sportelin e Amfiteatrit.

https://www.facebook.com/events/1120383681495320/

Details

Date:
June 2
Time:
19:30 - 22:30
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/1120383681495320/

Organizer

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë
Email:
noreply@facebookmail.com