Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

5 Maj – Dita pa makina

May 5 @ 08:00 - 22:00

SHESHI “SKËNDERBEJ” - -Ora 09:00 - 20:00
Kori i Liceut Artistik
Vendosja e skulpturave të Partizanëve.
Minipoligon qitje dhe Paintball.
Cooking Zone
Panairi i Organizatave Rinore.
Aktivitetet e EcoTirana
Panairi i Librit.
Panairi i Ministrisë së Bujqësisë.
Shfaqje e filmave të vjetër shqiptarë me temë nga LANÇ.
Panair Agjencia Kombëtare e Turizmit.

BULEVARDI “DËSHMORËT E KOMBIT” - Ora 08:00-16:00

Panairi i antikuarëve dhe Njësive Administrative.
Panairi i Policisë së Shtetit.
Sport Zone.
Aktivitet e Eco Volis.

PARKU RINIA - Ora 10:00- 12:00
Lojëra popullore-kthim në traditë.

REJA - Ora 19:00
Shfaqje e filmave me tematikë lufte.

SKENA TEK PALLATI I KONGRESEVE - Ora 10:00 - 22:00

Kori I shkollave të mesme.
Performancë e 50 balerinëve.
Këndojmë këngë partizane.
Shfaqje e filmave të vjetër shqiptarë me temë nga LANÇ.

Përballë Rogner - Ora 09:00
Open Muze

Kryeministri - Ora 10:00-12:00
Ansambli Kombëtar.
Danci Sportiv.

SHESHI “NËNË TEREZA” - Ora 09:00-17:00
Panairi i Ushtrisë

LIQENI ARTIFICIAL - Ora 10:00 -13:00
Këndi i lojërave për fëmijë.
Aktivitete multisportive
Amfiteatër "E ardhmja dhe shpresa”.
Këndi i librit.
Banda e qytetit
“Wings For Life" Word Run 2019

https://www.facebook.com/events/319967572028287/

Details

Date:
May 5
Time:
08:00 - 22:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/319967572028287/

Organizer

Bashkia Tiranë
Email:
noreply@facebookmail.com