Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 21/10/2017

Day Navigation

All Day

Nata e dymbëdhjetë

October 1 - October 31
Teatri Metropol, Teatri Metropol, Rruga Ded Gjo Luli,
Tirana, Albania

Nata e dymbëdhjetë Autori më me ndikim në të gjithë dramaturgjinë botërore, William Shekspir do të vijë në skenën e Metrololit në sezonin dimër 2017, me shfaqjen “Nata e Dymbëdhjetë”. Ngjarjet e kësaj komedie cilësuar nga pjesa më e madhe e studiuesve si më e mira e tij, ndodhin në Ilirinë e kohërave të hershme …

Find out more »

Liria e Shpirtit

October 1 - October 31
Art & the City, Pazari i Ri
Tirana, Albania
Liria e Shpirtit-calendar.Al

Liria e Shpirtit një ekspozitë personale e artistes Blerta Xhomo Tiranë, në Art & the City    

Find out more »

Euridita

October 12 - October 31

Euridita “EURIDITA” nga Sara Ruhl Prej datës 12 Tetor, tek PIRAMIDA. Në këtë shfaqje ritregohet historia klasike e mitit të Orfeut nëpërmjet syve të dashurisë së tij, Euridites. Të vdesësh kaq e re, në ditën e dasmës, Euriditës i duhet të udhëtojë drejt botës së nëndheshme ku ritakohet me babanë e saj dhe përpëlitet të …

Find out more »

Virginie Caquot – Në Vendin e Shqiponjave

October 13 - October 23
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania

Virginie Caquot - Në Vendin e Shqiponjave - In the Land of Eagles english see below Galeria Kombëtare e Arteve do të hapë në një nga sallat e saj ekspozuese me datë 13 Tetor 2017, ora 18.00 ekspozitën “Në Vendin e Shqiponjave, 2015 – 2017”, të fotografes franceze Virginie Caquot. Ekspozita e Znj. Virginie Caquot organizohet …

Find out more »

Art per Solidaritet

October 17 - October 22
Qendra Rinore ARKA, Qendra Rinore ARKA - Bar&Hostel, Rruga Palok Kurti
Shkodra, Albania

Art per Solidaritet Ekspozita do te jete ne Shkoder nga data 17 deri ne 22 Tetor 2017 tek Arka.

Find out more »

Ekzaltim

October 17 - November 17
Andi Hila ekspozite-calendar.Al

Ekzaltim Ekspozita personale e artistit Andi Hila dt. 17 tetor 2017, në orën 18:00 Ekspozita do të qëndrojë e hapur për publikun deri me dt. 17 nëntor 2017   Në Galerinë e Arteve të Bashkisë së Shkodrës, dt. 17 tetor 2017, ora 18:00, përurohet ekspozita personale e artistit Andi Hila “Ekzaltim”. Ekspozita do të qëndrojë …

Find out more »

Behind Masks

October 18 - November 5
Galeria Kalo, Galeria Kalo, Rruga Ibrahim Rugova 1
Tirana, Albania
Behind Masks nga Emanuel Koko-calendar.Al

Behind Masks Tiranë, tek Galeria Kalo 18 tetor - 5 nëntor Vernissage 18 tetor më 18.00  

Find out more »

Alblakes3 2017

October 20 - October 22
Universiteti Aleksander Xhuvani, Aleksander Xhuvani University
Elbasan, Albania

Alblakes3 2017 International Conference on Sustainable Water Resources Management

Find out more »

Marubi Street Art

October 21
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 12:00am on Saturday and Sunday, repeating until 30/12/2017

Shkodër, Shkodër
Shkodër, Albania
Marubi Street Art-calendar.Al

Marubi Street Art Fundjavë në Shkodër në kërkim të atraksioneve turistike të qytetit? Ne ju propozojmë Marubin, jo vetëm si muze, por edhe si street art #marubistreetart . Harta ju tregon se ku mund të gjeni fotografitë e Marubit të aplikuara me teknikën e sticker-art në disa pika “të fshehura” të qendrës së qytetit. Ejani …

Find out more »
11:00

Gjyshja ka ikur me Cirkun

October 21 @ 11:00 - 12:30
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 11:00am on Sunday and Saturday, repeating until 29/10/2017

Teatri Metropol, Teatri Metropol, Rruga Ded Gjo Luli,
Tirana, Albania

Gjyshja ka ikur me Cirkun Teatri Metropol prezanton "Gjyshja ka ikur me Cirkun" Titulli: Gjyshja ka ikur me cirkun Autor: Mike Kenny Regjisor: Armela Demaj Interpretojnë: Kastriot Ramollari, Klesta Shero, Ibrahim Selishta Skena dhe kostumet: Ina Elezi Data: 21, 22, 28, 29 Tetor Ora 11:00 Një opsion cilësor për fundjavën e femijëve tuaj të cilët …

Find out more »
19:00

Grand Gala de la Zarzuela

October 21 @ 19:00 - 21:00
Katedralja Ortodokse – Orthodox Cathedral, Katedralja Ortodokse – Orthodox Cathedral
Tirana, Albania

Grand Gala de la Zarzuela Grand Gala DE LA ZARZUELA 21 tetor - ora 19:00 Ne sallen e Qendres Kulturore te Katedrales OrthodhokseNje nga shfaqjet me te suksesshme te TKOB, risjell zjarrin e muzikes spanjolle ne skenen shqiptare. Kete here, repertorit me te bukur spanjoll te kengeve Zarzuela, i bashkohen dhe kercimet e mrekullueshme spanjolle …

Find out more »

8 Femra

October 21 @ 19:00 - 21:00
|Recurring Event (See all)

An event every day that begins at 7:00pm, repeating until 22/10/2017

Teatri Kombëtar – National Theater, Teatri Kombëtar, Rruga Sermedin Said Toptani
Tirana, Albania

8 Femra Shfaqja « 8 FEMRA » do të zhvendoset nga Teatri Eksperimental në skenën e Teatrit Kombëtar,në datat 19, 20, 21, 22 Tetor, ora 19 :00. I nderuar publik, biletat e shitura pranë sportelit të Teatrit Eksperimental janë të vlefshme. Pas kërkesave të shumta, të publikut rikthehen « 8 FEMRA » me misteret e …

Find out more »

Shume zhurme per asgje

October 21 @ 19:00 - 21:00
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 7:00pm on Sunday, Thursday, Friday and Saturday, repeating until 12/11/2017

Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli", Rruga Sermedin Said Toptani
Tiranë, Albania

Shume zhurme per asgje Nga William Shakespeare Perktheu: Alqi Kristo Regjia : Carlo Sciaccaluga Skenograf: Carlo Sciaccaluga Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Ledian Gjeçi Me aktoret: Myzafer Zifla, Elidon Alika, Kristian Koroveshi, Alert Çeloaliaj, Genci Fuga, Gjergj Mena, Endri Çela, Alban Musa, Frençeska Hysi, Esela Pysqyli, Ina Morinaj Duke filluar nga 7 dhe 8 Tetori, çdo …

Find out more »
+ Export Events