Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 20/10/2017

Day Navigation

All Day

Nata e dymbëdhjetë

October 1 - October 31
Teatri Metropol, Teatri Metropol, Rruga Ded Gjo Luli,
Tirana, Albania

Nata e dymbëdhjetë Autori më me ndikim në të gjithë dramaturgjinë botërore, William Shekspir do të vijë në skenën e Metrololit në sezonin dimër 2017, me shfaqjen “Nata e Dymbëdhjetë”. Ngjarjet e kësaj komedie cilësuar nga pjesa më e madhe e studiuesve si më e mira e tij, ndodhin në Ilirinë e kohërave të hershme …

Find out more »

Liria e Shpirtit

October 1 - October 31
Art & the City, Pazari i Ri
Tirana, Albania
Liria e Shpirtit-calendar.Al

Liria e Shpirtit një ekspozitë personale e artistes Blerta Xhomo Tiranë, në Art & the City    

Find out more »

Euridita

October 12 - October 31

Euridita “EURIDITA” nga Sara Ruhl Prej datës 12 Tetor, tek PIRAMIDA. Në këtë shfaqje ritregohet historia klasike e mitit të Orfeut nëpërmjet syve të dashurisë së tij, Euridites. Të vdesësh kaq e re, në ditën e dasmës, Euriditës i duhet të udhëtojë drejt botës së nëndheshme ku ritakohet me babanë e saj dhe përpëlitet të …

Find out more »

Virginie Caquot – Në Vendin e Shqiponjave

October 13 - October 23
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania

Virginie Caquot - Në Vendin e Shqiponjave - In the Land of Eagles english see below Galeria Kombëtare e Arteve do të hapë në një nga sallat e saj ekspozuese me datë 13 Tetor 2017, ora 18.00 ekspozitën “Në Vendin e Shqiponjave, 2015 – 2017”, të fotografes franceze Virginie Caquot. Ekspozita e Znj. Virginie Caquot organizohet …

Find out more »

Art per Solidaritet

October 17 - October 22
Qendra Rinore ARKA, Qendra Rinore ARKA - Bar&Hostel, Rruga Palok Kurti
Shkodra, Albania

Art per Solidaritet Ekspozita do te jete ne Shkoder nga data 17 deri ne 22 Tetor 2017 tek Arka.

Find out more »

Ekzaltim

October 17 - November 17
Andi Hila ekspozite-calendar.Al

Ekzaltim Ekspozita personale e artistit Andi Hila dt. 17 tetor 2017, në orën 18:00 Ekspozita do të qëndrojë e hapur për publikun deri me dt. 17 nëntor 2017   Në Galerinë e Arteve të Bashkisë së Shkodrës, dt. 17 tetor 2017, ora 18:00, përurohet ekspozita personale e artistit Andi Hila “Ekzaltim”. Ekspozita do të qëndrojë …

Find out more »

Behind Masks

October 18 - November 5
Galeria Kalo, Galeria Kalo, Rruga Ibrahim Rugova 1
Tirana, Albania
Behind Masks nga Emanuel Koko-calendar.Al

Behind Masks Tiranë, tek Galeria Kalo 18 tetor - 5 nëntor Vernissage 18 tetor më 18.00  

Find out more »

Alblakes3 2017

October 20 - October 22
Universiteti Aleksander Xhuvani, Aleksander Xhuvani University
Elbasan, Albania

Alblakes3 2017 International Conference on Sustainable Water Resources Management

Find out more »
11:00

Muzeu im

October 20 @ 11:00 - 17:00
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 11:00am on Friday, repeating until 29/12/2017

Muzeu Historik Kombëtar – The National Historical Museum, Muzeu Historik Kombëtar
Tirana, Albania
Muzeu im-calendar.Al

Muzeu im Tiranë, në Muzeun Historik Kombëtar çdo të premte në orën 11.00   A keni ndonjë unazë që jua ka lënë pas gjyshi apo gjyshja? Ndonjë vazo të vjetër në shtëpi? Apo çdo objekt tjetër që posedoni dhe vjen nga e shkuara e largët? Muzeu Historik Kombëtar na fton çdo të premte, të marrim …

Find out more »
19:00

8 Femra

October 20 @ 19:00 - 21:00
|Recurring Event (See all)

An event every day that begins at 7:00pm, repeating until 22/10/2017

Teatri Kombëtar – National Theater, Teatri Kombëtar, Rruga Sermedin Said Toptani
Tirana, Albania

8 Femra Shfaqja « 8 FEMRA » do të zhvendoset nga Teatri Eksperimental në skenën e Teatrit Kombëtar,në datat 19, 20, 21, 22 Tetor, ora 19 :00. I nderuar publik, biletat e shitura pranë sportelit të Teatrit Eksperimental janë të vlefshme. Pas kërkesave të shumta, të publikut rikthehen « 8 FEMRA » me misteret e …

Find out more »

Shume zhurme per asgje

October 20 @ 19:00 - 21:00
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 7:00pm on Sunday, Thursday, Friday and Saturday, repeating until 12/11/2017

Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli", Rruga Sermedin Said Toptani
Tiranë, Albania

Shume zhurme per asgje Nga William Shakespeare Perktheu: Alqi Kristo Regjia : Carlo Sciaccaluga Skenograf: Carlo Sciaccaluga Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Ledian Gjeçi Me aktoret: Myzafer Zifla, Elidon Alika, Kristian Koroveshi, Alert Çeloaliaj, Genci Fuga, Gjergj Mena, Endri Çela, Alban Musa, Frençeska Hysi, Esela Pysqyli, Ina Morinaj Duke filluar nga 7 dhe 8 Tetori, çdo …

Find out more »

Koncert i Orkestrës Simfonike RTSH

October 20 @ 19:00 - 20:30
Universiteti i Arteve – University of Arts, Universiteti i Arteve
Tirana, Albania

Koncert i Orkestrës Simfonike RTSH Tiranë - Në Universitetin e Arteve  Të premten, date 20 tetor 2017, në orën 19.00  Në një mbrëmje vjeneze me koncertin e dirigjuar nga Uwe Theimer, Austri dhe solist Bernhard Karl -Klarinete, Austri. Ejani të ndajmë së bashku tingujt magjike te Schubert, Mozart,Ziehrer, Strauss, Kalman, Lehar si dhe te madhit Ferdinand …

Find out more »
20:00

Textures of Jazz

October 20 @ 20:00 - 23:30
788 Cocktail Bar, 788 Cocktail Bar, Rruga Xhamia
Durrës, Albania

Textures of Jazz _ Hot Club Tirana ft. Gigliola Haveriku Të premten e 20 tetorit në 788 Cocktail Bar sjellim Textures of Jazz. Kësaj here, instrumentet e Hot Club Tirana në bashkëpunim me zërin black të Gigliola Haverikut sjellin për ne, cilësisht, nuacat më të shijshme Jazz, Swing, Gipsy, Kelzmer, Balkan. Hot Club Tirana - …

Find out more »
+ Export Events