Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 18/10/2017

Day Navigation

All Day

Nata e dymbëdhjetë

October 1 - October 31
Teatri Metropol, Teatri Metropol, Rruga Ded Gjo Luli,
Tirana, Albania

Nata e dymbëdhjetë Autori më me ndikim në të gjithë dramaturgjinë botërore, William Shekspir do të vijë në skenën e Metrololit në sezonin dimër 2017, me shfaqjen “Nata e Dymbëdhjetë”. Ngjarjet e kësaj komedie cilësuar nga pjesa më e madhe e studiuesve si më e mira e tij, ndodhin në Ilirinë e kohërave të hershme …

Find out more »

Liria e Shpirtit

October 1 - October 31
Art & the City, Pazari i Ri
Tirana, Albania
Liria e Shpirtit-calendar.Al

Liria e Shpirtit një ekspozitë personale e artistes Blerta Xhomo Tiranë, në Art & the City    

Find out more »

Euridita

October 12 - October 31

Euridita “EURIDITA” nga Sara Ruhl Prej datës 12 Tetor, tek PIRAMIDA. Në këtë shfaqje ritregohet historia klasike e mitit të Orfeut nëpërmjet syve të dashurisë së tij, Euridites. Të vdesësh kaq e re, në ditën e dasmës, Euriditës i duhet të udhëtojë drejt botës së nëndheshme ku ritakohet me babanë e saj dhe përpëlitet të …

Find out more »

Virginie Caquot – Në Vendin e Shqiponjave

October 13 - October 23
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania

Virginie Caquot - Në Vendin e Shqiponjave - In the Land of Eagles english see below Galeria Kombëtare e Arteve do të hapë në një nga sallat e saj ekspozuese me datë 13 Tetor 2017, ora 18.00 ekspozitën “Në Vendin e Shqiponjave, 2015 – 2017”, të fotografes franceze Virginie Caquot. Ekspozita e Znj. Virginie Caquot organizohet …

Find out more »

Art per Solidaritet

October 17 - October 22
Qendra Rinore ARKA, Qendra Rinore ARKA - Bar&Hostel, Rruga Palok Kurti
Shkodra, Albania

Art per Solidaritet Ekspozita do te jete ne Shkoder nga data 17 deri ne 22 Tetor 2017 tek Arka.

Find out more »

Ekzaltim

October 17 - November 17
Andi Hila ekspozite-calendar.Al

Ekzaltim Ekspozita personale e artistit Andi Hila dt. 17 tetor 2017, në orën 18:00 Ekspozita do të qëndrojë e hapur për publikun deri me dt. 17 nëntor 2017   Në Galerinë e Arteve të Bashkisë së Shkodrës, dt. 17 tetor 2017, ora 18:00, përurohet ekspozita personale e artistit Andi Hila “Ekzaltim”. Ekspozita do të qëndrojë …

Find out more »

Behind Masks

October 18 - November 5
Galeria Kalo, Galeria Kalo, Rruga Ibrahim Rugova 1
Tirana, Albania
Behind Masks nga Emanuel Koko-calendar.Al

Behind Masks Tiranë, tek Galeria Kalo 18 tetor - 5 nëntor Vernissage 18 tetor më 18.00  

Find out more »

Realizmi Socialist Shqiptar

October 18
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania
Realizmi Socialist shqiptar-calendar.Al

Realizmi Socialist Shqiptar Tiranë - në Galerinë Kombëtare ditën e mërkurë, 18 tetor, në orën  12:00. Galeria Kombëtare e Arteve dhe drejtori Artan Shabani kanë kënaqësinë të na ftojnë në prezantimin e katalogut “Realizmi Socialist Shqiptar”, ditën e mërkurë, 18 tetor, ora 12:00. “Realizmi Socialist Shqiptar” është një botim i bazuar në fondin e GKA …

Find out more »
19:00

Mos ma prek Vjosën

October 18 @ 19:00 - 21:00
Sheshi Skenderbej – Skanderbeg square, Sheshi Skenderbej
Tirana, Albania

Mos ma prek Vjosën - Save Albanian rivers. Koncert sensibilizues Mos ma prek Vjosën! Xhevahiri i egër i Evropës. Koncert sensibilizues në mbrojtje të Lumit Vjosa 18. Tetor 2017 / Ora: 19.00 / Në Tiranë - Sheshi 'Skenderbej' përpara Muzeut Historik Kombëtar LUM LUMI I LIRË! Elina Duni, Eda Zari Gent Rushi, Rob Luft, Vlashent …

Find out more »

Arkitekturë tradicionale në Alpet Shqiptare

October 18 @ 19:00 - 21:00
Kinema Millennium Cinema, Kinema Millennium 2
Tirana, Albania

Arkitekturë tradicionale në Alpet Shqiptare Arkitekturë tradicionale në Alpet Shqiptare – një shkëmbim ndërkulturor dhe ndërdisiplinor në Theth 18.10.2017, ora 19:00 – 21:00 Kinema „Milennium“, Shëtitorja „Murat Toptani” Hyrja e Lirë! Në fillim të vitit 2017 studentët e Universitetit të Kassel-it, Tiranës dhe Shkodrës, profesorët e tyre, banorët vendas dhe ekspertët u morën me studimin …

Find out more »
+ Export Events